reklama

Fundacji Zamek w Gniewie ma nowego prezesa

Krystyna PaszkowskaZaktualizowano 
Marek Kreja
Marek Kreja Krystyna Paszkowska
Fundacja Zamek w Gniewie ma nowego prezesa. Jest nim 38-letni Marek Kreja z Tczewa. Jarosław Struczyński, dotychczasowy prezes, pozostaje w zarządzie fundacji. Poświęci się swojej pasji odtwórczej oraz działaniom promocyjnym zamku.

Przed ponad rokiem gmina zdecydowała się na sprzedaż Wzgórza Zamkowego, gdyż nie jest w stanie utrzymać tak potężnego obiektu w dobrym stanie.

- Zamek wymaga milionowych nakładów, a naszej gminy na to nie stać - wyjaśnia Bogdan Badziong, burmistrz Gniewa. - Inwestor strategiczny pozwoli temu obiektowi przywrócić blask.

Ogłoszono dwa przetargi na sprzedaż Wzgórza Zamkowego, które nie zostały rozstrzygnięte, a od września br. prowadzone są negocjacje z Grupą Polmlek, która prawdopodobnie zostanie nowym właścicielem warowni.

Dotychczas na bieżące utrzymanie z drobnymi naprawami zamek sam zarabiał, ale potrzebne są konkretne pieniądze, choćby na remont dachu, czy podwyższenie standardu usług hotelowych, czy gastronomicznych.

Zmiany w zarządzie Fundacji Zamek w Gniewie nastąpiły na prośbę Jarosława Stru czyń- skiego. - Nigdy nie ukrywałem, że funkcja menedżera nie jest mi bliska - mówi Jarosław Struczyński. - Moją pasją jest odtwórstwo historyczne i temu chcę się poświęcić.

Nowy prezes - Marek Kreja z wykształcenia jest humanistą, ale ma doświadczenie zawodowe jako menedżer. Po raz pierwszy kontakt z zamkiem miał w 2007 r. Wstąpił do Chorągwi Husarskiej.

- Jarek zaraził mnie swoją pasją - mówi Marek Kreja. - Należę do Europejskiej Ligi Joustingowej.

Przed nami restrukturyzacja

Rozmowa z Markiem Kreją, nowym prezesem Fundacji Zamek w Gniewie

Sytuację zamku zna Pan właściwie od podszewki. To pana firma przeprowadziła audyt przygotowujący zamek do restrukturyzacji...

To prawda. Jarosław Struczyński poprosił mnie, żebym przeprowadził audyt - za zgodą burmistrza Gniewa oczywiście. Jako firma zewnętrzna consultingowa taki przygotowałem. Sytuacja zamku jest mi dobrze znana.

Czyli teraz to Panu przypada funkcja menedżera w zamku?
Tak, a Jarosław Struczyński będzie odpowiedzialny za działalność artystyczną, odtwórczą i promocyjną.

Skoro audyt przygotowujący do restrukturyzacji, to znaczy, że zamek nie czeka na podpisanie umowy o kupnie - sprzedaży wzgórza z Polmlekiem?
Gospodarka nie znosi próżni. Restrukturyzacja będzie niezależnie do tego, czy i kiedy zapadnie decyzja o sprzedaży zamku. Jeżeli sprzedaż nie dojdzie do skutku, proces ten trze- ba będzie realizować szybciej.

Jakie zadania przed zamkiem na już?
Przede wszystkim musimy poprawić bazę hotelową. To nasz cel strategiczny. Potrzeba na to ok. 6 mln zł. Remont dachu będzie musiał poczekać.

Zima 30-lecia w Polsce, zasypie nas śnieg

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie