Forma przed sezonem

Bardzo dobrze zaprezentował się Sokół Stary Browar Kościerzyna w czasie IV Memoriału Leona Wallandera w Gdańsku.

Pierwszym przeciwnikiem kościerskiej drużyny był gospodarz turnieju Wybrzeże Gdańsk. Trzeba wspomnieć, że ten zespół jest spadkowiczem z Superligi. Pierwsza połowa miała wyrównany charakter i zakończyła się remisem 8:8. W drugiej odsłonie zaczęła zarysowywać się przewaga gdańszczan, którzy wyszli na czterobramkowe prowadzenie.

Tej różnicy zawodnikom Sokoła nie udało się już zniwelować do końca spotkania, które zakończyło się zwycięstwem gdańszczan 20:16. W drugim spotkaniu Sokół rywalizował ze szwedzką ekipą Hästö IF Kar-skrona, która na co dzień występuje w szwedzkiej ekstraklasie. W tym meczu doszło do wielkiej niespodzianki, bo zwycięstwo odniosła nasza ekipą. Autorem zwycięskiej bramki, która padła w ostatnich sekundach był Karol Bednarek. Wprawdzie Sokołowi nie udało się awansować do półfinału, jednak stało się tak za sprawą niekorzystnego bilansu bramkowego.

W pojedynku o piąte miejsce zespół Andrzeja Gryczki zmierzył się z Pomezanią Malbork. Z pierwszej połowy zwycięsko wyszła Pomezania, która miała dwie bramki przewagi. Jednak w drugiej połowie, role się odwróciły i to zespół z Kościerzyny odniósł dwubramkowe zwycięstwo 23:21