Finałowa gala plebiscytu Osobowość Roku 2016 [ZDJĘCIA,WIDEO]

Akcja specjalna OSOBOWOŚĆ ROKU
Nagrody dla zwycięzców Plebiscytu Osobowość Roku Dziennika Bałtyckiego 2016 wręczono podczas uroczystej gali, która tradycyjnie odbyła się w Ratuszu Staromiejskim w Gdańsku.

Uroczystość rozpoczęła się od występu artystów ze Studia Sztuki Da Capo Al Fine z Pucka, którzy zaprezentowali fragment przedstawienia „Nad dachami Paryża”. Zwycięzców etapu powiatowego i wojewódzkiego witał m. in. redaktor naczelny Dziennika Bałtyckiego.

- Witam całe wielokulturowe Pomorze, stuosobową elitę. Mam ogromny zaszczyt pogratulować wszystkim nominowanym oraz tym, którzy dziś odbiorą nagrody – mówił Mariusz Szmidka. - Mam nadzieję, że ten plebiscyt da Wam wiatr w żagle, by rozwijać swoje pasje. Nie ustawajcie, róbcie to dalej.

- Spośród wszystkich rankingów ten plebiscyt jest wyjątkowy. To dla mnie ogromny zaszczyt z Państwem się spotykać. Dlaczego plebiscyt jest tak wyjątkowy? To jedyna akcja Dziennika Bałtyckiego, w którym kandydatów nominuje wyłącznie szeroka kapituła redakcyjna. Nie tylko kierownictwo, ale także dziennikarze pracujący w oddziałach – mówił Bogusław Kaczmarek. – Dziennik Bałtycki jako jedyna gazeta na Pomorzu ma dziennikarzy w każdym powiecie. Nasi dziennikarze najlepiej znają lokalne środowisko, dlatego oni nominują kandydatów.

Nagrody przyznano w czterech kategoriach osobno w Gdańsku, Gdyni, Sopocie, Rumi i pomorskich powiatach.

Laureaci wojewódzkiego finału głosowania

W kategorii kultura zwyciężył Krzysztof Komendarek-Tymendorf, pedagog Akademii Muzycznej w Gdańsku, który został nominowany m.in. za festiwal Euro Chamber Music Festival oraz za budowanie silnego ośrodka altowiolistycznego na Pomorzu. Zwycięzca podkreślał, że za jego sukcesem stoi wiele wybitnych osób. Artysta za zakończenie gali dał również popis swoich muzycznych zdolności.

Za działalność społeczną i charytatywną doceniono natomiast Karola Nawrockiego, który jest historykiem, naczelnikiem Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej IPN w Gdańsku. Gdańszczanin został nominowany za wkład w przygotowanie pogrzebu "Inki" i "Zagończyka" oraz książkę "Mapa terroru. Śladami zbrodni komunistycznych w województwie gdańskim (1945-1956)”.

- Dziękuję za nominację, która wywołała pozytywne i radosne, ale jednak zaskoczenia. Dziękuję kibicom Lechii, zawodnikom mniejszych klubów sportowych oraz środowiskom patriotycznym, kustoszom pamięci, którzy poświęcają każdy dzień, aby walczyć o prawdę historyczną – mówił Karol Nawrocki.

W kategorii „samorządność i społeczność lokalna” pierwsze miejsce w finale wojewódzkim zdobył Jerzy Włudzik, wójt gminy Kosakowo, nominowany za skuteczne zarządzanie jedną z najdynamiczniej rozwijających się jednostek samorządowych na Pomorzu, a także za to, że nie boi się odważnych decyzji np. w oświacie czy biznesie.

W czwartej, biznesowej kategorii zwyciężył Andrzej Boczek z Gdyni, prezes i właściciel firmy deweloperskiej AB Inwestor, którego nominowano za "gdyńską wizję" w biznesie i spektakularną inwestycję Art Deco - Apartamenty i Lofty w Gdyni.

- Dziennik Bałtycki towarzyszy mi od zawsze. Mam wrażenie, że odkąd nauczyłem się czytać, czytam Dziennik Bałtycki – mówił Andrzej Boczek. - Gdynia ma swoisty czar. Chce się coś dla takiego miasta robić. Domyślam się, że poza biznesem doceniono moją działalność społeczną. Chętnie pomagam, buduję skateparki, stawiam pomniki, pomagam domom dziecka.

Nagrody wręczali redaktor naczelny oraz prezes gdańskiego oddziału Polska Press.

- To co dziś zobaczyliśmy i usłyszeliśmy - historie, działalność, zaangażowanie - pokazuje, że mieszkańcy Pomorza mają duże serca, otwarte umysły. Dbają o swoje duże i małe ojczyzny – mówił prezes Wiktor Pilarczyk.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikbaltycki.pl Dziennik Bałtycki