Festiwal filmowy w Gdyni. Czwarty dzień FPFF 20.09.2018. Projekcje filmów: "Zabawa zabawa", "Eter", "Twarz", "Ułaskawienie" [wideo]

Ryszarda Wojciechowska
Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni 2018. Dzień czwarty, 20.09.2018. Karolina Misztal
W czwartek, 20.09.2018 r. widzowie mogli obejrzeć filmy "Zabawa zabawa" Kingi Dębskiej, "Eter" Krzysztofa Zanussiego, "Twarz" Małgorzaty Szumowskiej i "Ułaskawienie" Jana Jakuba Kolskiego.

Projekcja i konferencja prasowa ekipy filmu "Zabawa zabawa" Kingi Dębskiej

Historie trzech kobiet zmagających się z problemem alkoholowym. Dorota jest doskonałym prokuratorem. Zasłaniając się immunitetem, stara się unikać odpowiedzialności za wykroczenia popełnione „pod wpływem”. Mąż, znany polityk, pomaga jej zachować problem w tajemnicy i wyciąga ją z rozmaitych tarapatów, ale powoli traci cierpliwość. Szanowana chirurg dziecięca Teresa przez picie straciła rodzinę, została jej tylko praca w szpitalu, w którym jest ordynatorem. Sytuacja wymyka się spod kontroli, kiedy kobieta przychodzi nietrzeźwa na dyżur. Studentka Magda lubi ostro imprezować, a ponieważ świetnie się uczy i ma doskonałą pracę, nikt z tego powodu nie robi jej wyrzutów. W pewnym momencie dziewczyna traci grunt pod nogami. Kiedy urywa się jej film, dochodzi do tragedii.

Rozmowa z Dorotą Kolak

Rozmawiała Ryszarda Wojciechowska

Rozmowa z Andrzejem Chyrą

Rozmawiała Ryszarda Wojciechowska

Konferencja po filmie "Eter"

Początek dwudziestego wieku na obrzeżach Cesarstwa Rosyjskiego. Doktor podaje śmiertelną dawkę eteru młodej kobiecie, którą pragnie uwieść. Ucieka. Znajduje zatrudnienie w austriacko-węgierskiej twierdzy, gdzie kontynuuje eksperymenty z eterem. Chce użyć go do uśmierzenia bólu, ale też manipulowania ludzkim zachowaniem. Ceną powodzenia jest utrata duszy. Tylko miłość może wybawić Doktora od wiecznego potępienia.

reżyseria: Krzysztof Zanussi
scenariusz: Krzysztof Zanussi

43. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni

Rozmowa z Rozmowa z Rafałem Rutkowskim

Rozmawiała Ryszarda Wojciechowska

Rozmowa z Rozmowa z Rozmowa z Jackiem Poniedziałkiem

Rozmawiała Ryszarda Wojciechowska

Trwa 43. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Jedna z największych imprez filmowych w kraju rozpoczęła się w poniedziałek, 17 września 2018.

Zobacz nasze relacje:

W sobotę, 22 września poznamy tegorocznego zdobywcę Złotych Lwów i pozostałych nagród.

Do nagrody głównej nominowanych jest aż 16 produkcji.

FPFF 2018 w Gdyni. Te filmy powalczą o Złote Lwy 43. Festiwa...

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie