Energa Czarni Słupsk przegrali półfinałową serię z Polskim Cukrem Toruń

KM
SłAwomir Kowalski / Polska Press
Koszykarze Energi Czarnych Słupsk przegrali 52:65 z Polskim Cukrem Toruń i tym samym polegli w półfinałowej serii 0:3. Oznacza to, że nie awansowali do finału i zagrają o brąz.

Energa Czarni przegrali dwa pierwsze mecze w Toruniu i wiadomym było, że aby przedłużyć serię, muszą we wtorek triumfować na swoim parkiecie.

Niestety, już od początku to goście byli drużyną lepszą. Szybko wyszli na prowadzenie, które utrzymywali przez większość pierwszej połowy. Gospodarze z czasem się jednak obudzili, zmniejszyli straty i na przerwę schodzili przegrywając 29:34.

W trzeciej kwarcie początkowo słupszczanie trzymali kontakt z rywalem, ale po znakomitym fragmencie Polskiego Cukru przewaga torunian wyniosła jedenaście punktów. Energa Czarni wciąż się jednak nie poddawali i w ostatniej kwarcie znów zmniejszyli straty do czterech "oczek".

W końcówce jednak popełniali zbyt wiele strat, a sprawy w swoje ręce wziął Kyle Weaver, lider "Twardych Pierników". Amerykanin w ostatnich minutach szalał na parkiecie i głównie dzięki niemu goście znów odskoczyli rywalom i ostatecznie triumfowali 65:52.

Całe spotkanie nie było zbyt ciekawe dla kibiców. Świadczyć o tym może choćby niski wynik. Żadna z drużyn w żadnej z kwart nie dobiła do granicy 20 zdobytych punktów! Słabo wyglądała też choćby skuteczność z dystansu. Energa Czarni trafili 26,1 proc. rzutów zza łuku, a Polski Cukier zaledwie 13,3 proc.

Rywalem słupszczan w walce o brąz będzie przegrany w rywalizacji Stelmetu Zielona Góra ze Stalą Ostrów Wielkopolski. Po dwóch meczach Stelmet prowadzi 2:0. Trzecie spotkanie jutro o godz. 17.45 w Ostrowie Wlkp.

Energa Czarni Słupsk - Polski Cukier Toruń 52:65 (12:18, 17:16, 11:13, 12:18)

Energa Czarni: David Kravish 12 (16 zb), Chavaughn Lewis 12, Mantas Cesnauskis 11, Grzegorz Surmacz 6, Anthony Goods 5, Marcus Ginyard 3, Piotr Dąbrowski 3, Łukasz Seweryn 0, Dallin Bachynski 0, Dawid Rypiński 0.

Polski Cukier: Obie Trotter 16, Krzysztof Sulima 13, Kyle Weaver 11 (10 zb), Bartosz Diduszko 8, Cheikh Mbodj 6, Jure Skifić 5, Aleksander Perka 4, Tomasz Śnieg 2, Łukasz Wiśniewski 0, Maksym Sandał 0, Kamil Michalski 0

O mały włos, a zamach na Manchester Arenie dotknąłby także świat sportu. Na koncercie były rodziny piłkarzy Manchesteru City i Pepa Guardioli