Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Ekstraklasa koszykarzy: Trefl Sopot - Śląsk Wrocław 86:77 [ZDJĘCIA]

Patryk Kurkowski
Wystarczył powrót do Ergo Areny, by Trefl zagrał na miarę swoich możliwości. Sopocianie w drugim meczu ćwierćfinałowym wygrali wyraźnie ze Śląskiem Wrocław 86:77 i w serii do trzech zwycięstw doprowadzili do remisu 1-1.

Już od pierwszych minut nasi koszykarze ruszyli do zmasowanego ataku, by jak najszybciej udowodnić, iż porażka w pierwszym meczu była wypadkiem przy pracy. I do pewnego momentu naszej drużynie wiodło się wręcz znakomicie. Walkę z wrocławianami niemal w pojedynkę toczył Filip Dylewicz, ale w porę otrzymał wsparcie od partnerów, dlatego przewaga Trefla szybko osiągnęła dwucyfrowe rozmiary.

Śląsk nie załamał się. Wręcz przeciwnie. Wyczekał na słabszy moment gospodarzy i przystąpił do ofensywy. Grą przyjezdnych znowu umiejętnie kierował Robert Skibniewski, który dodatkowo trafiał na przyzwoitej skuteczności. Zagrożenie stwarzali również Bartosz Diduszko i Paul Graham. Podopieczni Miodraga Rajkovicia w wielkim stylu zniwelowali straty i wrócili do walki o zwycięstwo. Jednak jeszcze przed przerwą żółto-czarni, za sprawą Adama Waczyńskiego i Marcina Stefańskiego, zdołali odskoczyć rywalowi i do szatni udali się w nieco lepszych nastrojach.

Trzecia kwarta należała do graczy Karlisa Muiznieksa. Trefl powrócił do dobrej gry z początku spotkania, bez większych oporów narzucił własny styl gry i rozpoczął marsz po wygraną. Tym razem ciężar zdobywania punktów wzięli na siebie Łukasz Koszarek i Waczyński, ale do kosza trafiali też inni zawodnicy.

Sopocianie odskoczyli i na odwrócenie losów wrocławianom już nie pozwolili. Zwłaszcza że przeciwnik nie był już tak groźny w ofensywie, popełniał sporo błędów. Dopiero w ostatnich minutach, gdy Trefl ewidentnie odpuścił, zawodnicy Śląska nieco zmniejszyli rozmiary porażki.

Trzeci mecz tej pary ćwierćfinałowej w sobotę we Wrocławiu.

Trefl Sopot - Śląsk Wrocław 86:77 (29:17, 15:21, 24:14, 16:22)

Trefl: Dylewicz 23 (4), Waczyński 19 (1), Koszarek 18 (2), Turek 9, Stefański 7, Cummings 5 (1), Wiśniewski 4, Kuzminskas 1, Mallett 0.

Śląsk: Skibniewski 14 (2), Graham 14 (1), Diduszko 11, Buczak 9 (3), Sęk 7 (2), Mladenović 6, Wójcik 6, Bogavac 6, Bochno 3 (1), Niedźwiedzki 1.

Codziennie rano najważniejsze informacje z "Dziennika Bałtyckiego" prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!