Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Dzień Bezpiecznego Internetu. Sprawdź, czego unikać, aby pozostać bezpiecznym w sieci

Danuta Strzelecka
Danuta Strzelecka
W Dzień Bezpiecznego Internetu - jak bezpiecznie surfować po sieci, unikać oszustów, chronić dzieci. Poznaj te zasady >>>
W Dzień Bezpiecznego Internetu - jak bezpiecznie surfować po sieci, unikać oszustów, chronić dzieci. Poznaj te zasady >>>123rf
Klikaj z głową, mądrze i bezpiecznie korzystaj z internetu. W Dzień Bezpiecznego Internetu przypominamy o zasadach, o których powinniśmy pamiętać korzystając z sieci oraz jak czuwać nad bezpieczeństwem dzieci. Poznaj te zasady. KLIKNIJ W GALERIĘ

Zasady bezpiecznego internetu

W ramach przypadającego 9 lutego Dnia Bezpiecznego Internetu policjanci przedstawiają kilka porad co zrobić, aby być bezpiecznym w sieci.

W naszej galerii znajdziesz m.in. porady co zrobić, aby dostęp do Internetu i korzystanie z niego było bezpieczne, jak uchronić najmłodszych przez niebezpiecznymi grami, treściami pornograficznymi, hejtem, przemocą w sieci, jak nie dać się naciągnąć oszustom internetowym. Na końcu znajdziesz przydatne linki, m.in. z informacjami gdzie można zgłosić nielegalne treści, gdzie nauczyciele i rodzice mogą uzyskać pomoc, jak postępować, jeśli podejrzewasz, że masz do czynienia z oszustwem internetowym oraz listą bezpiecznych aplikacji mobilnych.

Bezpieczeństwo w sieci

Dzień Bezpiecznego Internetu – święto obchodzone w całej Europie w pierwszej połowie lutego. Został ustanowiony z inicjatywy Komisji Europejskiej w ramach programu "Safer Internet". Celem ustanowienia takiego dnia było zwrócenie uwagi na kwestię bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych.

W Polsce Dzień Bezpiecznego Internetu organizowany jest przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę oraz NASK, odpowiedzialne za realizację programu "Safer Internet" w Polsce. Co roku, organizatorzy zachęcają szkoły, organizacje pozarządowe, firmy i prywatne osoby do realizowania przez cały luty lokalnych inicjatyw na rzecz bezpieczeństwa młodych internautów.

Za początek sieci Internet można uznać koniec lat 60. XX wieku, natomiast do Polski zawitał on w latach 90. Od tej pory nastąpił ogromny rozwój tego źródła informacji, bez którego w chwili obecnej niemalże nie jesteśmy w stanie się obejść. Ze wzrostem popularności i dostępności oraz z uwagi na ogólnoświatowy zasięg tej bazy wiedzy należy zauważyć, iż może być to miejsce, za pomocą którego dochodzi do nadużyć oraz przestępstw.

Wykorzystano materiały KGP.

od 16 latprzemoc
Wideo

CBŚP na Pomorzu zlikwidowało ogromną fabrykę „kryształu”

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dziennikbaltycki.pl Dziennik Bałtycki