Dwie sarny zaplątały się w pozostawiony na polu sznurek [ZDJĘCIA]

AG
W miejscowości Kmiecin doszło do dramatycznego zdarzenia. Dwie sarny zaplątały się w pozostawiony na polu drut.

Malborskie Stowarzyszenie Przyjaciół Zwierząt "Reks" otrzymało zgłoszenie o uwięzionych na polu sarnach. Sytuacja miała miejsce w miejscowości Kmiecin.

- Otrzymaliśmy informację i zdjęcia od pani policjantki wezwanej na miejsce zdarzenia. Pani Prezes rozmawiała z właścicielem pola. Właściciel zapewnił, że postawione pastuchy nie zostały postawione by szkodzić zwierzętom, nie mają służyć do utrudniania przejścia sarnom. - poinformował malborski "Reks".

Wolontariusze stowarzyszenia przedstawiają dramatyczny obraz sytuacji.

"Patrzę... zaplątana sarna, w jakiś sznurek. Skacze, wyrywa się dostaje szału z przerażenia... Podchodzę, aby ją wyciąć ze sznurka, ale niestety wyrwała się i pobiegła gdzieś w pola z 30 metrowym sznurkiem i metalowymi słupkami!!! Patrzę na pole obok... A tam kolejna sarna. Skacze, wyrywa się z całych sił, męczy się okropnie i dusi...
Złapałam sznurek i trzymałam, aby przypadkiem nie uciekła. Niestety, i tak by nie uciekła, bo sznurek zaplatał się jej w rogi i dookoła szyi i owinął trzykrotnie tak mocno, że się dusiła! Nie mogła oddychać, ale walczyła dalej.
Zadzwoniłam o pomoc do Ani Kamińskiej z z Ośrodka Dzikich Zwierząt Jelonki, aby przyjechała mi pomóc, i która natychmiast to uczyniła. Okazało się, że to sznurek, w którego środku jest drut!!
Trzeba było sarnę na siłę położyć na ziemię, aby to szybko wyciąć bo ona tak strasznie się już dusiła, tak bardzo, że momentami myślałam, że to już jej ostatni oddech :(. Jakiś ROLNIK obstawił całe swoje pola w rowie z wodą gdzie sarny przeskakują. Najgorsze jest to, że ta jedna sarna, która uciekła na pewno gdzieś się zaplącze, jak nikt jej nie pomoże to zginie w męczarniach!"

Wolontariusze stowarzyszenia poinformowali także, że sprawą zajmuje się policja. "Reks" ma też apel.

- Jeżeli ktokolwiek z państwa zobaczy takie biedne zwierzę, które może zginąć w strasznych męczarniach, prosimy niezwłocznie i koniecznie o kontakt z nami, z policją, gminą, strażą miejską lub ośrodkiem "Jelonki".
Może ktoś również zauważy sarnę, która wyrwała się dzisiaj z prętami i biedna krąży gdzieś po polach lub uwięziła się gdzieś, również niezwłocznie prosimy o kontakt - dodają wolontariusze.

Kontakt ze stowarzyszeniem "Reks":
tel.666 386 567
reks-malbork@wp.pl
lub kontakt przez FB.

FLESZ: Klimat nie zwariował, eksperci uspokajają

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie