Drutex Bytovia Bytów znokautowana przed GKS Katowice [RELACJA, TABELA]

Łukasz Boyke
To nie był udany mecz w wykonaniu podopiecznych trenera Pawła Janasa. Drutex Bytovia przegrała na własnym terenie z GKS-em Katowice aż 1:4 i tym samym nadal znajduje się w strefie spadkowej.

Jeszcze przed meczem jasne było to, że Bytovię czeka bardzo trudna przeprawa. Miejscowi kibice liczyli jednak po cichu nawet na komplet punktów. Gospodarze zapunktować jednak nie zdołali. Co więcej, w starciu z GKS-em mieli niewiele do powiedzenia.

Pierwsze minuty tego spotkania nie zapowiadały jednak, że mecz zakończy się dla gospodarzy tak fatalnie. Bytowianie starali się atakować, nieźle radzili sobie też w defensywie. Aż do 29. minuty, kiedy to na listę strzelców wpisał się Krzysztof Wołkowicz. Goście poszli za ciosem i osiem minut później, po strzale skutecznego w tym sezonie Grzegorza Goncerza, prowadzili już 2:0.

Mimo że wydawało się, iż przyjezdni są na dobrej do zwycięstwa, gospodarze jeszcze przed przerwą strzelili bramkę kontaktową, a konkretnie uczynił to Artur Wojach. Jak się później okazało, na nic więcej nie było stać podopiecznych trenera Pawła Janasa.

Po przerwie gospodarze mieli szansę na wyrównanie, ale jej nie wykorzystali. I to się zemściło. W 55. minucie na 3:1 dla GKS-u podwyższył Mateusz Kamiński, a w 87. ostatni cios Bytovii zadał Wołkowicz.

Sobota była zatem czarnym dniem dla pomorskich zespołów. Arka przegrała w Świnoujściu z Flotą 0:2, a Bytovia u siebie z GKS-em 1:4. Tym samym oba zespoły błąkają się na dnie ligowej tabeli.