Do policjantów dołączają inne służby. Biorą za cel podwyżki

  Do policjantów dołączają inne służby. Biorą za cel podwyżki

  Zdjęcie autora materiału
  Bartosz Dybała

  Aktualizacja:

  Gazeta Krakowska

  Do policjantów dołączają inne służby. Biorą za cel podwyżki
  16 lipca rozpocznie się ogólnopolski strajk służb mundurowych. Co na to szef MSWiA?
  Do policjantów dołączają inne służby. Biorą za cel podwyżki
  Funkcjonariusze Straży Granicznej, Służby Więziennej, Państwowej Straży Pożarnej i Służby Celno-Skarbowej dołączyli do protestu służb mundurowych. To oznacza, że protestują już wszystkie formacje, reprezentowane przez Federację Związków Zawodowych Służb Mundurowych. W jej skład wchodzą również policjanci, którzy walkę, m.in. o podwyżki, rozpoczęli najwcześniej.

  - Rada Federacji podjęła decyzję o rozpoczęciu z dniem 16 lipca ogólnopolskiej akcji protestacyjnej - powiedział w rozmowie z „Dziennikiem Polskim” Marcin Kolasa, przewodniczący FZZSM. To efekt niepodpisania porozumienia z szefem MSWiA Joachimem Brudzińskim w zakresie postulatów, jakie zostały mu przesłane jeszcze 12 marca.

  - Rada zarekomendowała funkcjonariuszom w pierwszej kolejności oflagowanie jednostek i pojazdów oraz stosowanie, tam gdzie jest to możliwe, pouczeń zamiast mandatów karnych. Przygotowane są dalsze działania, ale będą wprowadzane w zależności od stanu rozmów - dodaje Kolasa. Bo jak podkreśla, Federacja liczy nadal na podpisanie porozumienia. Przypomnijmy, że związkowcy domagają się, m.in. podwyżek o 650 zł.

  Ogólnopolski protest służb rodzi się od wczesnej wiosny. „Pracownik dyskontu zarabia więcej niż funkcjonariusz narażający życie. Federacja nie może się na to godzić” - mówił w marcu Kolasa. Już wtedy związkowcy zapowiadali, że jeśli ich postulaty nie zostaną spełnione, rozpoczną protest.

  - Najważniejszym postulatem jest zwiększenie uposażenia i niezwłoczne podjęcie prac zmierzających do przywrócenia systemu emerytalnego funkcjonariuszy - tłumaczył z kolei Artur Garbacz z NSZZ Policjantów. Przypomniał, że kiedyś funkcjonariusze mogli odejść na emeryturę po 15 latach spędzonych w mundurze. - Dzisiaj mamy 25 lat służby i na to związek zawodowy policjantów się godzi - dodał Garbacz. Ale sprzeciw budzi to, że równocześnie, aby przejść na emeryturę, trzeba mieć skończone 55 lat.

  Minister Brudziński przekonuje, że jest gotowy do dalszych rozmów. „Drzwi mojego gabinetu są zawsze szeroko otwarte dla strony społecznej. Rozmawiamy szczerze i na argumenty, wiele z tych argumentów przedstawianych przez przedstawicieli związków zawodowych uważam za zasadne. Liczę, że znajdziemy drogę do racjonalnego porozumienia” - napisał na swoim na Twitterze.

  ZOBACZ KONIECZNIE:  WIDEO: "Ludzie pilnujący posłów zarabiają lepiej". Policjanci rozpoczęli protest

  Źródło: TVN24

  Komentarze (7)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  „Pracownik dyskontu zarabia więcej niż funkcjonariusz narażający życie. ...

  Tak to widać ! (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  Czy funkcjonariusz narażający życie. ... jest głodny ? Czy funkcjonariusz narażający życie. ... jest nie umundurowany ? Czy funkcjonariusz narażający życie. ... jest pozbawiony praw obywatela RP ?...rozwiń całość

  Czy funkcjonariusz narażający życie. ... jest głodny ? Czy funkcjonariusz narażający życie. ... jest nie umundurowany ? Czy funkcjonariusz narażający życie. ... jest pozbawiony praw obywatela RP ? Czy funkcjonariusz narażający życie. ... jest traktowany inaczej (przez Państwo) aniżeli inny obywatel ?
  Odpowiedź: Chyba (za każdym razem) nie !
  Niech, więc, nie zwraca uwagi na to, czy właściciel "dyskontu" chce zbankrutować, czy tez nie chce zbankrutować ! Niech funkcjonariusz naraża swoje życie tam, gdzie to jest konieczne, przyjmując zasadę, że każdy kto "mieczem wojuje" od miecza (zwykle) ginie !!!zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Zatrudnić "funkcjonariuszy" w dyskoncie !

  Też, tak sobie a muzom ! (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  Aktualnie oczekujemy, że wszyscy "funkcjonariusze" wepną sobie "Marię" w klapę marynarek. Podczas gdy "Maria" ma (już) jednego "funkcjonariusza" "powyżej dziurek w nosie !!!".

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  SG do MON.

  Zgłoś naruszenie treści / 6 / 1

  Straż Graniczna powinna być w gestii MON i pogranicznicy powinni być żołnierzami zawodowymi a nie funkcjonariuszami. Ochrona granic należy bowiem do obrony narodowej.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  ..........................

  gość (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 3

  Takie strajki kiedyś już były i skończyło się pisowcom rozdawnictwo miejmy nadzieję

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Brawo

  gosc (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4 / 4

  Finansują wczasy dzieciom wielodzietnym, to czemu dzieci np policjantów co roku nie mają jeździć
  jak tata policjant pracuje ?

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  szef

  mundurowy (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 11 / 3

  Szefem służb mundurowych powinien być człowiek w mundurze-strazak,policjant, albo żołnierz,a nie jakis garniturkowy pajac

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Rada Federacji podjęła decyzję ...

  Też, tak sobie a muzom ! (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 1

  W wyniku (gwałtownego) wzrostu liczby zwolnień L-4, na podstawie ujawnianych sccorzeń (głownie deformacji i dyslokacji elementów składowych kręgosłupów) kośćca. Zarabiają na tym tzw. "centra...rozwiń całość

  W wyniku (gwałtownego) wzrostu liczby zwolnień L-4, na podstawie ujawnianych sccorzeń (głownie deformacji i dyslokacji elementów składowych kręgosłupów) kośćca. Zarabiają na tym tzw. "centra rehabilitacji", a "mundurowi" (k.. mać) nie maja z tego "ani grosza". Najczęściej orzeka ne schorzenie "mundurowych" to "n-Euro-patia nerwów obwodowych", w rzeczywistości choroba śmiertelna. Być może, to najlepszy sposób na "mundurowych" !.zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo