Czarni ograli Basket, Hinson bohaterem

Patryk Kurkowski
Trwa zwycięska passa Energi Czarnych. Słupszczanie wygrali czwarte spotkanie z rzędu. Brązowi medaliści wysoko pokonali PBG Basket Poznań, chociaż po 30 minutach nie było takich przesłanek.

W hali Gryfia królowała defensywa. Dainius Adomaitis praktycznie od samego początku pracy w zespole "Czarnych Panter" kładzie ogromny nacisk na ten element gry, przeważnie próbując ograniczyć rolę rozgrywającego.

Obrona to również znak rozpoznawczy Milii Bogicevicia, który pewne braki umiejętności u swoich graczy maskuje w grze defensywnej. I to zdaje egzamin. Bo zbudowany za niewielkie pieniądze klub ze stolicy Wielkopolski przez trzy kwarty szedł niemal równo z gospodarzami.

- Tak jak już chłopakom powiedziałem, cieszą mnie te 63 punkty na koniec meczu. Bardzo rzadko widzę taką obronę - powiedział Adomaitis.

Basket rozbił Darnell Hinson. Amerykanin w drugiej połowie grał jak natchniony. W trzeciej kwarcie zdobył aż 12 z 16 punktów całego zespołu! A w czwartej partii dołożył jeszcze trzy "trójki". Ostatecznie Hinson uzbierał aż 24 "oczka".

- Hinson grał wspaniale. To był jego wieczór. Sześć na osiem w rzutach za trzy... Naprawdę ładnie - chwalił przeciwnika szkoleniowiec gości.

Poznańska drużyna, po blamażach w Sopocie z Treflem i we Włocławku z Anwilem, tym razem zaprezentowała się naprawdę dobrze. Goście od początku grali charakternie, skutecznie, dobrze sobie radzili w strefie podkoszowej.

- Byliśmy aktywni nawet do połowy czwartej kwarty, wtedy zrobiliśmy wiele błędów i przegraliśmy. Różnica 19 punktów nie do końca pokazuje, jak ten mecz wyglądał - stwierdził Bogicević.

Wspomniane błędy i pogarszająca się z minuty na minutę wydajność były skutkiem braku sił. Wąska rotacja, połączona z wysoką częstotliwością rozgrywania meczów, negatywnie się odbiła na koszykarzach, którzy w ostatniej odsłonie oddychali rękawami.

Koszykarze Energi Czarnych Słupsk po sześciu rozegranych meczach legitymują się świetnym bilansem 5-1.

Energa Czarni Słupsk - PBG Basket Poznań 82:63 (23:22, 18:11, 16:20, 25:10)

Energa Czarni: Hinson 24 (6), Morrison 12, Burrell 12, Cesnauskis 9 (1), Kikowski 7 (1), Leończyk 6, Roszyk 5, Weaver 4, Przyborowski 3.

PBG Basket: Kulig 18 (2), Lichodzijewski 12 (2), Comagić 10, Sulowski 9 (1), Micić 6, Smorawiński 4, Parzeński 4, Nowak 0, Szydłowski 0.