Chojniczanka w ćwierćfinale Pucharu Polski! Legia kolejnym rywalem

Chojniczanka pokonała po dogrywce GKS Bełchatów 2:1 w 1/8 finału piłkarskiego Pucharu Polski. W dwumeczu ćwierćfinałowym zmierzy się z Legią Warszawa.

Pierwsza połowa meczu należała do gospodarzy. Podopieczni trenera Mariusza Pawlaka pokazali, że bardzo zależy im na awansie w Pucharze Polski, aby poitem zmierzyć się z atrakcyjnym rywalem. Już w pierwszych fragmentach spotkania groźnie strzelali Andrzej Rybski, Wojciech Lisowski i Jakub Mrozik. WGreszcie w 25 minucie Chojniczanka zasłużenie objęła prowadzenie, a piłkę do siatki posłał Andrzej Rybski.

W drugiej części spotkania role się odwróciły, bo goście za wszelkę cenę chcieli odrobić jednobramkową stratę. Najpierw Dominik Hładun nie dał się pokonać Marcinowi Flisowi, a później po strzale Szymona Stanisławskiego piłkę zmierzającą do bramki wybił Piotr Kieruzel. Hładun był jednak bezradny w 76 minucie, kiedy Szymon Zgarda strzelił sprzed pola karnego i doprowadził do wyrównania.

W dogrywce dało o sobie znać zmęczenie obu drużyn. Było więcej błędów, ale i zarazem mniej składnych akcji. Wszystko wskazywało na to, że zwycięzcę wyłonią dopiero rzuty karne. Jednak na cztery minuty przed końcem dogrywki Maciej Rogalski umieścił futbolówkę w siatce obok Pawła Lenarcika i wprowadził Chojniczankę do ćwierćfinału Pucharu Polski.