Chojniczanka Chojnice w pierwszym sparingu przegrała 1:3 z Legią Warszawa SKRÓT WIDEO

Rafał Rusiecki
od 16 lat
Od sparing z ekstraklasową Legią Warszawa przygotowania do sezonu 2022/2023 rozpoczęli piłkarze Chojniczanki Chojnice. W niedzielę w zlokalizowanym w Urszulinie Legia Training Center zespół Tomasza Kafarskiego przegrał 1:3. To była okazja do testowania nowych zawodników.

Chojniczanka Chojnice sparingi lato 2022

- Na pewno fajnie, że mieliśmy możliwość zmierzenia się z czołowym klubem w Polsce, ale nie jesteśmy zadowoleni z wyniku i z tego, że przegraliśmy. Mecz był pod dyktandem Legii, ale też mieliśmy swoje szanse. W momentach, kiedy chcieliśmy grać w piłkę, wyglądało to przyzwoicie. Będziemy mieli nad czym pracować - ocenił Tomasz Kafarski, trener Chojniczanki Chojnice.

Przygotowująca się do sezonu w Fortunie 1 Lidze "Chojna" zdobyła z Legią tylko honorową bramkę. Dokonał tego w 67 minucie testowany obrońca Sebastian Golak, który wykorzystał wrzutkę Filipa Karbowego z rzutu wolnego. Sparing w pierwszym składzie rozpoczął w bramce 18-letni Maciej Kikolski, który ma zostać wypożyczony z Legii. Następnie zmienił go Miłosz Garstkiewicz (Polonia Środa Wielkopolska). W drugiej połowie zagrał także 18-letni środkowy obrońca Pogoni Szczecin, Maciej Białczyk. Szansę otrzymał również testowany Pascal Poloński (ostatnio rezerwy Hamburger SV).

Warto odnotować, że w niedzielnym sparingu debiut zaliczyło dwóch zawodników z akademii Chojniczanki - Kacper Sztuka i Szymon Zimnicki.

- Jest początek przygotowań, więc wiadomo, że te nogi stają się coraz cięższe. Myślę, że pokazaliśmy się z całkiem niezłej strony, choć nie ustrzegliśmy się błędów. Za mną szalone dni, bo musiałem szukać mieszkania, poznać się z drużyną, przywyknąć do obciążeń treningowych, jakie tutaj są. Aklimatyzacja przebiega całkiem fajnie. Znam już imiona większości chłopaków. Jest OK - powiedział po meczu kontrolnym Bartłomiej Kalinkowski, środkowy pomocnik, który ostatnio grał w Górniku Łęczna.

To był pierwszy z siedmiu zaplanowanych sparingów letnich Chojniczanki Chojnice. Kolejne cztery także rozegrane będą z drużynami z PKO Ekstraklasy.

Legia Warszawa 3-1 Chojniczanka Chojnice 3:1 (2:0)
Bramki:
1:0 Josué (7), 2:0 Bartosz Kapustka (31), 2:1 Sebastian Golak (67), 3:1 Maciej Rosołek (76)

Legia: (I połowa) Tobiasz - Jędrzejczyk, Rose, Grudziński, Ribeiro - Kastrati, Slisz, Kapustka, Josué, Mustafajew - Lopes. (II połowa) Hładun - Skibicki, Charatin, Kisiel, Niski - Kamiński, Pierzak, Sokołowski, Strzałek, Skwierczyński - Rosołek

Chojniczanka: (I połowa) Kikolski - Grolik, Błyszko, Kasperowicz - Poloński, van Huffel, Czajkowski, Kalinkowski, Ryczkowski - Mikołajczak, Skrzypczak. (II połowa) Garstkiewicz - Golak, Bartosiak, Białczyk - Mazek, Wolsztyński, Cegiełka, Karbowy, Mikołajczyk (77 Zimnicki) - Formela (77 Sztuka), Janicki