Chcemy być rekordzistami

  Chcemy być rekordzistami

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Z premierem Donaldem Tuskiem rozmawia Barbara Szczepuła
  Po szczęśliwym dla Polaków roku 2008 nadchodzi rok chudy. Światowy kryzys gospodarczy nie ominie Polski.

  Mimo wszystko możemy wejść w ten rok z większym optymizmem niż większość Europejczyków. Zawdzięczamy to swojej przezorności i zaradności. Wszyscy ciężko przez ten rok pracowaliśmy, gromadząc zapasy na - być może - trochę cięższe czasy. To daje podstawy do ostrożnego optymizmu.

  Jakie będą więc priorytety rządu w roku 2009?

  W sytuacji światowego kryzysu gospodarczego każdy odpowiedzialny rząd musi przede wszystkim pamiętać o najsłabszych. To nie znaczy, że serce przesunęło mi się radykalnie na lewą stronę, ale gdy każdego dnia zmieniają się kursy walut, upadają firmy, a wybitni ekonomiści porównują ten kryzys z tym z lat dwudziestych i twierdzą, że to największy wstrząs w historii kapitalizmu, trzeba pamiętać o najsłabszych, najbardziej bezbronnych.

  A konkretnie?

  Przede wszystkim będziemy się starać o utrzymanie miejsc pracy. Bardzo liczę na współpracę ze związkami zawodowymi, których liderzy zrozumieli już, jak się wydaje, że w tak ciężkich czasach należy dbać o firmę, czyli o miejsca pracy, a nie żądać coraz więcej i więcej...

  Będą miejsca pracy przy budowie autostrad?

  W roku 2009 wejdziemy w drugi etap inwestycji infrastrukturalnych. Poprzedni poświęciliśmy na podpisywanie umów - właśnie dotyczących przede wszystkim budowy autostrad. Wydawało się niektórym, że to czas jałowy, bo nie przybywało nowych kilometrów dróg, za to rosły tony dokumentów. Teraz rozpocznie się budowa. Musimy maksymalnie wykorzystać środki europejskie. Będziemy zabiegać w UE o uproszczenie przepisów i procedur dotyczących przepływu środków finansowych, a zarazem pilnować, by nie wyciekały one na inne cele niż na inwestycje drogowo-autostradowe i kolejowe. To będzie generować miejsca pracy. W wykorzystaniu środków unijnych chcemy być rekordzistami Europy.
  1 3 »

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (2)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Troska Premiera Tuska

  Katarzyna (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 12 / 11

  Podziwiam tą troskę Premiera i Posła Donalda Tuska.
  Jestem mu bardzo wdzięczna za okazaną troskę o najbardziej bezbronnych, czyli o emerytów, rencistów i innych "nieudaczników życiowych", którzy...rozwiń całość

  Podziwiam tą troskę Premiera i Posła Donalda Tuska.
  Jestem mu bardzo wdzięczna za okazaną troskę o najbardziej bezbronnych, czyli o emerytów, rencistów i innych "nieudaczników życiowych", którzy całe swoje życie zawodowe poświęcili dla dobra Polski, a teraz Polska, pod pańskim przywództwem, odpłaca się groszowymi, głodowymi emeryturami.
  Dla mnie wyrazem tej troski jest obcięcie o 200 mil. zł. wydatków na ZABEZPIECZENIE SPOŁECZNE, jakiego Pan dokonał "ściuboląc" ów MILIARD zł. potrzebny Panu na inne ważne potrzeby. Np.: na odprawy dla PIS-owskich dygnitarzy, sprwujących, do nidawna, funkcję prezesów różnych spółek.
  Kwota o której piszę jest najwyższą z innych uszczupleń. PO CO TA HIPOKRYZJA ??.zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Tak się pan Premier zatroskał że aż piłkę kopie.

  Jas (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 10 / 11

  Jeszcze dwa mies. temu premier twierdził że kryzys nam nie grozi.
  Teraz twierdzi że będzie troszczył się o bezbronnych i ubogich.
  Nakazał nawet zebranie materiału o ilości osób otrzymujących...rozwiń całość

  Jeszcze dwa mies. temu premier twierdził że kryzys nam nie grozi.
  Teraz twierdzi że będzie troszczył się o bezbronnych i ubogich.
  Nakazał nawet zebranie materiału o ilości osób otrzymujących świadczenia emerytalne w wys. do 1000 zł., nie wiem tylko czy ta kwota ma być netto, czy brutto ?. CZYSTA KPINA, takie materiały zbiera się najwyżej trzy dni.
  Może Pan Premier, będący też Posłem na Sejm RP, znalazłby trochę czasu by odwiedzić swoje biuro poselskie w Gdańsku, oczywiście w czasie wolnym od "kopania piłki".zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo