"Chcę tu inwestować". Skorzystaj ze wsparcia Polskiej Strefy Inwestycji

Akcja specjalna Chcę tu inwestować
Udostępnij:
Planujesz rozpocząć nowy projekt inwestycyjny? Szukasz oszczędności, aby móc rozwijać swoją firmę bez konieczności cięcia kosztów? Z pomocą przychodzi Polska Strefa Inwestycji. Dzięki niej uzyskasz ulgę z podatku dochodowego, co pozwoli zaoszczędzić środki na dalszy rozwój firmy. O tym wszystkim opowiadamy w nowym programie "Chcę tu inwestować".

"Chcę tu inwestować' to program przedstawiający firmy, które skorzystały już ze wsparcia Polskiej Strefy Inwestycji. Wśród nich jest m.in. firma MOD21 z Ostaszewa, która postanowiła wytwarzać obiekty modułowe w systemie modułowym z drewna. Swoje innowacyjne projekty może realizować dzięki wsparciu Polskiej Strefy Inwestycji. Projekt, na który zostało przyznane wsparcie polega na budowie nowej hali, przebudowaniu starej, zakupie maszyn i sprzętu oraz stworzeniu biurowca. Taka inwestycja to niebagatelne koszty, ponieważ same nakłady inwestycyjne wynoszą 61 milionów złotych.

Dzięki tym inwestycjom zaplecze produkcyjnie firmy z Ostaszewa znacznie wzrosło. W nowej hali będzie można szybko przygotowywać gotowe, przetestowane moduły, które trafią bezpośrednio na budowę. To z kolei pozwoli wznosić budynki nawet o 70 proc. szybciej. Co istotne, krótszy czas stawiania budynku wpływa na niższy koszt nieruchomości.

- Nasze zaplecze produkcyjne, w ujęciu całego zakładu, to jest ponad 150 tys. m kw. powierzchni. A jeżeli mówimy o samej naszej fabryce, gdzie będziemy wytwarzać nasze moduły to jest ponad 22 tys. m kw. podzielonych na dwie strefy - mówi dyrektor operacyjny MOD21. - Pierwsza to jest strefa starego zakładu, który wyremontowaliśmy, zaadaptowaliśmy i zmodernizowaliśmy do naszych potrzeb, to jest 14 tys. m kw. oraz nowa część, która została wybudowana tj. 8 tys. m kw.

Firma MOD21, produkując systemy modułowe z drewna, troszczy się także o środowisko.

- Misją MOD21 jest to, aby być zielonym, chronić środowisko, dbać o nie, dążąc do neutralności energetycznej i do węglowej - dodaje dyrektor operacyjny MOD21. - Produkcja w naszej firmie jest ekologiczna. Korzystamy i będziemy korzystać z dostawców, którzy mogą się pochwalić certyfikatami zielonymi. Przede wszystkim pozyskiwanie źródła z odpowiedzialnych źródeł. Pozyskując drewno z plantacji, które robią to odpowiedzialnie, przy zakupie kolejnych partii drzewa, nowe są sadzone. Jest to optymalne dla środowiska.

Dzięki współpracy z Pomorską Specjalną Strefą Ekonomiczną spółka MOD21 uzyskała zwolnienie podatkowe w wysokości prawie 22 mln zł. Firma korzysta również ze szkoleń organizowanych przez PSSE, m.in. z zakresu księgowości. Pracownicy Strefy współpracują też z ostaszewską firmą w pozyskiwaniu partnerów zagranicznych.

- Każdy przedsiębiorca z sektora przemysłowego oraz usług sektora usług nowoczesnych dla biznesu, który planuje nową inwestycję może ubiegać się o zwolnienie z podatku dochodowego na 12 lat. Lokalizacja przedsięwzięcia nie jest kluczowa, ponieważ pomoc udzielana jest na terenie całego kraju. Procedura aplikowania nie jest długa ani skomplikowana. Każdy przedsiębiorca, który skontaktuje się z przedstawicielem Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej otrzymuje kompleksowe wsparcie, na etapie weryfikacji projektu, a także otrzymuje pomoc w przygotowaniu dokumentacji aplikacyjnej - mówi Katarzyna Adamska z PSSE.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Więcej informacji na stronie głównej Dziennik Bałtycki
Dodaj ogłoszenie