"Chcę tu inwestować". Skorzystaj ze wsparcia Polskiej Strefy Inwestycji

Akcja specjalna Chcę tu inwestować
Wideo
od 16 lat
Planujesz rozpocząć nowy projekt inwestycyjny? Szukasz oszczędności, aby móc rozwijać swoją firmę bez konieczności cięcia kosztów? Z pomocą przychodzi Polska Strefa Inwestycji. Dzięki niej uzyskasz ulgę z podatku dochodowego, co pozwoli zaoszczędzić środki na dalszy rozwój firmy. O tym wszystkim opowiadamy w nowym programie "Chcę tu inwestować".

"Chcę tu inwestować' to program przedstawiający firmy, które skorzystały już ze wsparcia Polskiej Strefy Inwestycji. Wśród nich jest m.in. firma MOD21 z Ostaszewa, która postanowiła wytwarzać obiekty modułowe w systemie modułowym z drewna. Swoje innowacyjne projekty może realizować dzięki wsparciu Polskiej Strefy Inwestycji. Projekt, na który zostało przyznane wsparcie polega na budowie nowej hali, przebudowaniu starej, zakupie maszyn i sprzętu oraz stworzeniu biurowca. Taka inwestycja to niebagatelne koszty, ponieważ same nakłady inwestycyjne wynoszą 61 milionów złotych.

Dzięki tym inwestycjom zaplecze produkcyjnie firmy z Ostaszewa znacznie wzrosło. W nowej hali będzie można szybko przygotowywać gotowe, przetestowane moduły, które trafią bezpośrednio na budowę. To z kolei pozwoli wznosić budynki nawet o 70 proc. szybciej. Co istotne, krótszy czas stawiania budynku wpływa na niższy koszt nieruchomości.

- Nasze zaplecze produkcyjne, w ujęciu całego zakładu, to jest ponad 150 tys. m kw. powierzchni. A jeżeli mówimy o samej naszej fabryce, gdzie będziemy wytwarzać nasze moduły to jest ponad 22 tys. m kw. podzielonych na dwie strefy - mówi dyrektor operacyjny MOD21. - Pierwsza to jest strefa starego zakładu, który wyremontowaliśmy, zaadaptowaliśmy i zmodernizowaliśmy do naszych potrzeb, to jest 14 tys. m kw. oraz nowa część, która została wybudowana tj. 8 tys. m kw.

Firma MOD21, produkując systemy modułowe z drewna, troszczy się także o środowisko.

- Misją MOD21 jest to, aby być zielonym, chronić środowisko, dbać o nie, dążąc do neutralności energetycznej i do węglowej - dodaje dyrektor operacyjny MOD21. - Produkcja w naszej firmie jest ekologiczna. Korzystamy i będziemy korzystać z dostawców, którzy mogą się pochwalić certyfikatami zielonymi. Przede wszystkim pozyskiwanie źródła z odpowiedzialnych źródeł. Pozyskując drewno z plantacji, które robią to odpowiedzialnie, przy zakupie kolejnych partii drzewa, nowe są sadzone. Jest to optymalne dla środowiska.

Dzięki współpracy z Pomorską Specjalną Strefą Ekonomiczną spółka MOD21 uzyskała zwolnienie podatkowe w wysokości prawie 22 mln zł. Firma korzysta również ze szkoleń organizowanych przez PSSE, m.in. z zakresu księgowości. Pracownicy Strefy współpracują też z ostaszewską firmą w pozyskiwaniu partnerów zagranicznych.

- Każdy przedsiębiorca z sektora przemysłowego oraz usług sektora usług nowoczesnych dla biznesu, który planuje nową inwestycję może ubiegać się o zwolnienie z podatku dochodowego na 12 lat. Lokalizacja przedsięwzięcia nie jest kluczowa, ponieważ pomoc udzielana jest na terenie całego kraju. Procedura aplikowania nie jest długa ani skomplikowana. Każdy przedsiębiorca, który skontaktuje się z przedstawicielem Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej otrzymuje kompleksowe wsparcie, na etapie weryfikacji projektu, a także otrzymuje pomoc w przygotowaniu dokumentacji aplikacyjnej - mówi Katarzyna Adamska z PSSE.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikbaltycki.pl Dziennik Bałtycki