Chcę tu inwestować. Firma Scan3D tworzy modele trójwymiarowe, wykorzystując nowoczesne technologie

Akcja specjalna Chcę tu inwestować
Wideo
od 16 lat
Technologia skanowania 3D znajduje zastosowanie w dokumentacji inżynieryjnej, planowaniu przestrzeni, branży budowlanej, grach komputerowych i wszędzie tam, gdzie wykorzystanie technologii może usprawnić i przyspieszyć pracę. W tym odcinku naszego cyklu "Chcę tu inwestować" przyjrzymy się firmie, która specjalizuje się w przygotowaniu modeli trójwymiarowych z wykorzystaniem najnowszych technologii.

Firma Scan3D działa na terenie Bałtyckiego Portu Nowych Technologii w Gdyni, który jest częścią Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Specjalizuje się w dostarczaniu usług w zakresie skanowania 3D. Wykonywane przez firmę modele wykorzystywane są między innymi w przemyśle 4.0. Precyzyjne trójwymiarowe modele wnętrz i fasad budynków pozwalają na dokładniejsze planowanie prac budowlanych i rekonstrukcyjnych. Stanowią też świetny materiał prezentacyjny i mogą być wykorzystywane np. w dokumentowaniu projektów unijnych.

Naszą przygodę ze skanowaniem 3D rozpoczęliśmy w 2006 roku. Najpierw w mieszkaniu, później znaleźliśmy małe biuro, aż wreszcie przenieśliśmy się do Bałtyckiego Portu Nowych Technologii w Gdyni, gdzie staliśmy się inwestorem PSSE. To dało nam ogromne wsparcie finansowe i merytoryczne. Dzięki zwolnieniu z podatku dochodowego środki możemy przeznaczać na inwestycje. Jaki mamy plan? Chcemy być partnerem, który może także oferować usługi consultingowe. Przekonujemy firmy i duże zakłady do przemysłu 4.0 - mówi Szymon Bloch, CEO scan3D.

Plany na przyszłość? Firma chce się stać jedną z najbardziej innowacyjnych w Europie, świadcząc usługi, ale też inspirować do tego, by nie bać się cyfryzacji przemysłu i obiektów biurowych.

Mamy świetny zespół, dzięki któremu zdobywamy te cele. Jestem przekonany, że 2024 rok będzie rokiem wielkich sukcesów - dodaje Szymon Bloch.

Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna wspiera na wielu polach

Scan3D jest ciekawym przypadkiem - to firma, która skorzystała z kompleksowej oferty Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Dawniej strefy udzielały wsparcia tylko firmom produkcyjnym. Od 2018 r. również firmy z tzw. sektora nowoczesnych usług dla biznesu mogą uzyskać zwolnienie z podatku dochodowego - mówi Igor Nagraba, kierownik Zespołu Pozyskiwania Inwestorów w PSSE.

Decyzję o wsparciu PSSE może wydać w dwa tygodnie. Każdy przedsiębiorca dostaje wówczas project managera, który pomaga zgromadzić dokumentację i przeprowadza przez cały proces. Mikro i małe przedsiębiorstwa mogą liczyć na 50 proc. wsparcia, średnie na 40 proc., a duże na 30 proc.

Nieustający rozwój i dostęp do nowoczesnego sprzętu pozwala na edukowanie przedsiębiorców w zakresie digitalizacji. Firma Scan3D jest przykładem wiodącego specjalisty w tworzeniu modeli trójwymiarowych. Co ważne, wykorzystuje do tego potencjał rynkowy - w Polsce i za granicą.

Na czym polega skaning laserowy i fotogrametria? Koniecznie obejrzyjcie nasz film!

Chcę tu inwestować. Firma Scan3D tworzy modele trójwymiarowe, wykorzystując nowoczesne technologie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikbaltycki.pl Dziennik Bałtycki