reklama

CBA zatrzymało w Gdańsku byłego policjanta. Nieoficjalnie ma to związek z niejasnościami wokół spółdzielni LWSM Morena

Rafał Mrowicki
Rafał Mrowicki
Zaktualizowano 

Wideo

Zobacz galerię (1 zdjęcie)
Gdańska delegatura Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymała we wtorek byłego policjanta. Jak podają śledczy, obiecywał on załatwienie sprawy za 100 tys. zł. Został zatrzymany na gorącym uczynku po przyjęciu pierwszej transzy łapówki. W środę ma usłyszeć zarzuty w Prokuraturze Okręgowej w Gdańsku.

Jak podaje rzecznik CBA Temistokles Brodowski zatrzymany jest przedstawicielem miejscowej firmy ochroniarskiej. Były policjant został zatrzymany po przyjęciu 50 tys. zł, które miały stanowić pierwszą transzę obiecanej korzyści majątkowej.
Zapakowana w reklamówkę gotówka została przekazana na jednym z parkingów na terenie Gdańska. Jak ustalili agenci CBA powoływał się on na wpływy w Komendzie Głównej Policji i w zamian za otrzymanie 100 tys. zł podjął się pomyślnego załatwienia spraw karnych.

Funkcjonariusze przeszukali siedzibę firmy, w której pracuje zatrzymany oraz jego miejsce zamieszkania. Zabezpieczono dokumentację oraz nośniki danych, które razem z zatrzymanym, trafią do Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.

Czytaj także

Nieoficjalne sygnały o działaniach CBA w Gdańsku dochodziło do nas już we wtorek. Z informacji, które docierały do redakcji wynikało, że do zatrzymania doszło przy ulicy Migowskiej w pobliżu siedziby spółdzielni mieszkaniowej LWSM Morena.

W kwietniu tego roku podczas walnego zebrania członków spółdzielni miało dojść do nieprawidłowości. Wybierano wówczas radę nadzorczą. Zdaniem mieszkańców, którzy brali udział w zebraniu, część osób, które otrzymało pełnomocnictwa do głosowania, głosowała według podanych instrukcji. Dzięki temu członkowie spółdzielni mieli wybrać sprzyjającą im radę nadzorczą.

Czytaj także

Latem, po ujawnieniu nieprawidłowości przez Radio Gdańsk, działania w tej sprawie podjął szef gdańskich radnych Prawa i Sprawiedliwości, obecnie poseł-elekt, Kacper Płażyński. Wystąpił on do Senatu z petycją ws. zmian w ustawie o spółdzielniach mieszkaniowych. Postululował w niej m.in. o zmianę reguł w przyznawaniu pełnomocnictw, które mieliby otrzymać członkowie rodzin, a nie dowolnie wskazane osoby, a także wyłącznie osoby, które nie są skazane wyrokiem sądu.

To największa spółdzielnia w Gdańsku, która zarządza pieniędzmi o sumie 140 mln. zł oraz gruntami o łącznej powierzchni 70 hektarów.

POLECAMY w SERWISIE DZIENNIKBALTYCKI.PL:

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 5

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość
6 listopada, 13:45, Gość:

Zarabiaj ponad 9.000zł miesięcznie. Praca zdalna dla każdego, zarabiasz od razu nawet jeszcze dziś na programie biitcoin na stronie: http://zarobmilion.pl - zbuduj pasywny dochód na lata. Zapisz się teraz bezpłatnie i zarób dziś pierwsze pieniądze!

Pier... się

G
Gość
Zarabiaj ponad 9.000zł miesięcznie. Praca zdalna dla każdego, zarabiasz od razu nawet jeszcze dziś na programie biitcoin na stronie: http://zarobmilion.pl - zbuduj pasywny dochód na lata. Zapisz się teraz bezpłatnie i zarób dziś pierwsze pieniądze!
G
Gość

Pan Kacper Płażyński zainteresował się sprawą i interweniował. Mieszkańcy Moreny są mu za to bardzo wdzięczni. Ale cały ten pasztet z pełnomocnikami na walnych zgromadzeniach członków spółdzielni zafundowała ludziom jego partia - pis. Nie ma wątpliwości że ta zmiana w ustawie została przegłosowana w wyniku lobbingu.

G
Gość

Grunty to raczej o powierzchni, objętość to ewentualnie ziemi do kwiatów ;)

G
Gość

Nareszcie , może skończą się metody załatwiania spraw przez zarząd Sp-ni za pomocą kupionych głosujących na Walnych Zgromadzeniach a tu chodzi o wielkie pieniądze.

Dodaj ogłoszenie