- Funkcjonariusze gdańskiej delegatury CBA prowadzą pod nadzorem Prokuratury Regionalnej w Łodzi śledztwo dotyczące niegospodarności w wielkich rozmiarach w PKN Orlen S.A. Do tej sprawy dziś rano agenci Biura zatrzymali trzy osoby, w tym: byłego prezesa PKN Orlen S.A. i dwóch byłych dyrektorów spółki – relacjonuje Temistokles Brodowski, rzecznik prasowy Centralnego Biura Antykorupcyjnego. - Wstępne ustalenia wskazują na wielomilionowe straty - dodaje.

Rzeczniczka prasowa Prokuratury Krajowej potwierdza, że zatrzymanym byłym prezesem Orlenu jest Jacek K. sprawujący najważniejszą w spółce funkcję przez wiele lat do 2015 roku.

- Dzisiejsze zatrzymania to efekt wielowątkowego śledztwa prowadzonego przez Prokuraturę Regionalną w Łodzi dotyczącego przestępstw przeciwko obrotowi gospodarczemu oraz przestępstw karno-skarbowych – tłumaczy prokurator Ewa Bialik. - Postępowanie zostało zainicjowane działaniami Centralnego Biura Antykorupcyjnego, w tym przeprowadzoną w okresie od 17 stycznia do 28 grudnia 2017 roku kontrolą procedur podejmowania i realizacji decyzji dotyczących rozporządzania mieniem, w zakresie umów na wybrane usługi zlecane przez Polski Koncern Naftowy Orlen S.A. Po przeprowadzeniu czynności procesowych z udziałem podejrzanych prokurator podejmie decyzję o zastosowaniu wobec nich środków zapobiegawczych – słyszymy.

Specjalny komunikat dla mediów opublikował również koncern paliwowy:

„W związku z dzisiejszymi informacjami  Prokuratury Regionalnej w Łodzi oraz CBA, informujemy, że PKN ORLEN współpracuje z właściwymi organami w celu całkowitego wyjaśnienia spraw związanych z działalnością byłego prezesa, odwołanego w grudniu 2015 roku. Dążymy do jak najszybszego wyjaśnienia zaistniałej sytuacji” - czytamy.

Czytaj również: Prokuratura przedstawiła zarzuty ws. "wyrządzenia szkody spółce Lotos". Wśród zatrzymanych był Paweł Olechnowicz, były prezes zarządu

POLECAMY NA STREFIE BIZNESU: