Budowa planetarium w Gdańsku. Wnętrze obiektu powstałego na...

  Budowa planetarium w Gdańsku. Wnętrze obiektu powstałego na terenie Centrum Hewelianum będzie można odwiedzić w 2021 roku

  red.

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Budowa planetarium w Gdańsku. Wnętrze obiektu powstałego na terenie Centrum Hewelianum będzie można odwiedzić w 2021 roku
  1/9
  przejdź do galerii

  ©mat. prasowe

  Planetarium wraz z salami wystawienniczymi zostanie ukryte pod ziemią na Górze Gradowej w Gdańsku – na terenie Centrum Hewelianum. Podziemne planetarium powstanie z rozbudowy obiektu Kaponiery Południowej. Pierwsi goście będą mogli odwiedzić obiekt w 2021 roku.
  Centrum Hewelianum ogłosiło przetarg na wybór generalnego wykonawcy.

  W ramach inwestycji zostanie zbudowany nowy obiekt podziemny pomiędzy Kaponierą Południową a Galerią Strzelecką. Głównym elementem budynku będzie sferyczna sala przeznaczona m.in. na projekcje multimedialne. W nowym obiekcie znajdą się także sale wielofunkcyjne i przestrzenie wystawiennicze. Ze względu na historyczny charakter terenu, bryła budynku zostanie wkomponowana w istniejący nasyp ziemny i ukryta pod warstwą nawierzchni trawiastej odtworzonej w formie dachu zielonego.

  Zobacz galerię  – Interdyscyplinarna jednostka, jaką jest Centrum Hewelianum, dzięki planetarium zyska możliwość wzbogacania oferty i dalszego rozwoju. Ochrona i rozwój infrastruktury zabytkowej przyczyni się do wzrostu atrakcyjności turystycznej Gdańska – mówi Paweł Golak Dyrektor Centrum Hewelianum. – To realizacja kolejnego etapu zagospodarowania Góry Gradowej - dodaje.

  Przypominamy: Planetarium w Centrum Hewelianum w Gdańsku. Jest dofinansowanie z UE


  Hewelianum czeka na oferty od wykonawców do 19 października 2018 roku.

  – Mamy nadzieję, że planetarium jest wyzwaniem, które spotka się z dużym zainteresowaniem oferentów pomimo obserwowanych trudności na rynku budowlanym – mówi Iwona Kopania, kierownik Działu Inwestycji Centrum Hewelianum.

  Rozstrzygnięcie przetargu i wyłonienie generalnego wykonawcy jest planowane w drugiej połowie grudnia 2018 roku. Koszt budowy to ok. 21 mln złotych. Planuje się, że planetarium na Górze Gradowej w Gdańsku pierwszy raz przyjmie gości w 2021 roku.

  10. urodziny Centrum Hewelianum


  POLECAMY NA DZIENNIKBALTYCKI.PL:
  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Podobno wiekszosc pracownikow Hewelianum z niecierpliwością czeka na wymianę dyrektora

  Pawel-Gawel (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3

  Obecny dyrektor, przyniesiony w teczce, pochodzi z układu Adamowicza. O tym, ze wygrał konkurs na stanowisko dyr. Hwelianum wiedział już, zanim konkurs został rozstrzygnięty. Podobno nawet...rozwiń całość

  Obecny dyrektor, przyniesiony w teczce, pochodzi z układu Adamowicza. O tym, ze wygrał konkurs na stanowisko dyr. Hwelianum wiedział już, zanim konkurs został rozstrzygnięty. Podobno nawet 3-miesięczny urlop sobie wziął w poprzedniej pracy, mając pewność awansu na minimum 3-krotnie więcej płatny stołek.
  Ponieważ mało prawdopodobne jest, że Adamowicz wygra w najbliższych wyborach samorządowych, nowa władza powinna posunąć Golaka, jak i rozgonić całe to gdańskie kolesiostwo.zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecamy

  "Pomaganie przez gotowanie". Nasza akcja charytatywna!

  Pół roku za pół ceny! Świąteczna promocja prenumeraty cyfrowej Dziennika Bałtyckiego

  Pół roku za pół ceny! Świąteczna promocja prenumeraty cyfrowej Dziennika Bałtyckiego

  Program MiauCzat. Fit Lovers w nowym programie!

  Program MiauCzat. Fit Lovers w nowym programie!