Budowa planetarium w Gdańsku. Wnętrze obiektu powstałego na...

  Budowa planetarium w Gdańsku. Wnętrze obiektu powstałego na terenie Centrum Hewelianum będzie można odwiedzić w 2021 roku

  red.

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Budowa planetarium w Gdańsku. Wnętrze obiektu powstałego na terenie Centrum Hewelianum będzie można odwiedzić w 2021 roku
  1/9
  przejdź do galerii

  ©mat. prasowe

  Planetarium wraz z salami wystawienniczymi zostanie ukryte pod ziemią na Górze Gradowej w Gdańsku – na terenie Centrum Hewelianum. Podziemne planetarium powstanie z rozbudowy obiektu Kaponiery Południowej. Pierwsi goście będą mogli odwiedzić obiekt w 2021 roku.
  Centrum Hewelianum ogłosiło przetarg na wybór generalnego wykonawcy.

  W ramach inwestycji zostanie zbudowany nowy obiekt podziemny pomiędzy Kaponierą Południową a Galerią Strzelecką. Głównym elementem budynku będzie sferyczna sala przeznaczona m.in. na projekcje multimedialne. W nowym obiekcie znajdą się także sale wielofunkcyjne i przestrzenie wystawiennicze. Ze względu na historyczny charakter terenu, bryła budynku zostanie wkomponowana w istniejący nasyp ziemny i ukryta pod warstwą nawierzchni trawiastej odtworzonej w formie dachu zielonego.

  Zobacz galerię  – Interdyscyplinarna jednostka, jaką jest Centrum Hewelianum, dzięki planetarium zyska możliwość wzbogacania oferty i dalszego rozwoju. Ochrona i rozwój infrastruktury zabytkowej przyczyni się do wzrostu atrakcyjności turystycznej Gdańska – mówi Paweł Golak Dyrektor Centrum Hewelianum. – To realizacja kolejnego etapu zagospodarowania Góry Gradowej - dodaje.

  Przypominamy: Planetarium w Centrum Hewelianum w Gdańsku. Jest dofinansowanie z UE


  Hewelianum czeka na oferty od wykonawców do 19 października 2018 roku.

  – Mamy nadzieję, że planetarium jest wyzwaniem, które spotka się z dużym zainteresowaniem oferentów pomimo obserwowanych trudności na rynku budowlanym – mówi Iwona Kopania, kierownik Działu Inwestycji Centrum Hewelianum.

  Rozstrzygnięcie przetargu i wyłonienie generalnego wykonawcy jest planowane w drugiej połowie grudnia 2018 roku. Koszt budowy to ok. 21 mln złotych. Planuje się, że planetarium na Górze Gradowej w Gdańsku pierwszy raz przyjmie gości w 2021 roku.

  10. urodziny Centrum Hewelianum


  POLECAMY NA DZIENNIKBALTYCKI.PL:
  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Podobno wiekszosc pracownikow Hewelianum z niecierpliwością czeka na wymianę dyrektora

  Pawel-Gawel (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3

  Obecny dyrektor, przyniesiony w teczce, pochodzi z układu Adamowicza. O tym, ze wygrał konkurs na stanowisko dyr. Hwelianum wiedział już, zanim konkurs został rozstrzygnięty. Podobno nawet...rozwiń całość

  Obecny dyrektor, przyniesiony w teczce, pochodzi z układu Adamowicza. O tym, ze wygrał konkurs na stanowisko dyr. Hwelianum wiedział już, zanim konkurs został rozstrzygnięty. Podobno nawet 3-miesięczny urlop sobie wziął w poprzedniej pracy, mając pewność awansu na minimum 3-krotnie więcej płatny stołek.
  Ponieważ mało prawdopodobne jest, że Adamowicz wygra w najbliższych wyborach samorządowych, nowa władza powinna posunąć Golaka, jak i rozgonić całe to gdańskie kolesiostwo.zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecamy

  Magazyn

  Magazyn "3miasto Kobiet". Lista punktów w Trójmieście

  Weź udział w konferencji poświęconej marketingowi internetowemu!

  Weź udział w konferencji poświęconej marketingowi internetowemu!

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.

  Program MiauCzat. Fit Lovers w nowym programie!

  Program MiauCzat. Fit Lovers w nowym programie!