Brazylia - Kostaryka, MŚ 2018, grupa E. Brazylijczycy uratowali się w ostatniej chwili [wynik meczu, relacja]

KM
©AFP/East News
Brazylia w ostatniej chwili uratowała swój mundialowy byt. Kostaryka nie wytrzymała do końca ataków Canarinhos i przegrała w doliczonym czasie gry 0:2.

Brazylia pierwszy mecz fazy grupowej zremisowała 1:1. Drugie spotkanie Canarinhos musieli więc wygrać. Kostaryka grała jednak bardzo defensywnie, a świetnie bronił Keylor Navas - bramkarz Kostaryki. Navas tylko raz wyciągał piłkę z siatki w pierwszej połowie, gdy podanie w pole karne dostał Gabriel Jesus. Zawodnik Manchesteru City oddał silny strzał z paru metrów i pokonał Keylora Navasa. Arbiter słusznie wskazał jednak na spalony Jesusa i bramka nie została uznana.

Drugą połowę Brazylijczycy rozpoczęli od kilku bardzo dobrych sytuacji. Najpierw Keylor Navas wybronił uderzenie z bliska Neymara, później Fagner z główki trafił w poprzeczkę Kostaryki. Kolejny strzał Neymara z kilku metrów wybronił Navas. Brazylia bezskutecznie próbowała złamać obronę rywali. Piłkarze Kostaryki próbowali za to ataku z kontr. Kostarykanie rozbijali się jednak na powracającej szybko defensywie Canarinhos i nie mogli oddać skutecznego strzału. W 70. minucie szczęścia z główki próbował Casemiro, ale piłka trafiła wprost w bramkarza. Chwilę później jeszcze raz z dystansu strzelał Neymar, ale piłka minęła spojenie bramki. W 78. minucie nad Kostaryką zawisły czarne chmury. Sędzia wskazał na rzut karny po faulu na Neymarze. Arbiter, po protestach zawodników Kostaryki, zdecydował się na skorzystanie z wideo weryfikacji. Według sędziego faulu nie było, a Neymar symulował. Końcówka wyglądała bardzo nerwowo.

Wreszcie w pierwszej minucie doliczonego czasu gry udało się Brazylijczykom złamać Kostarykę. Z lewej strony dośrodkowywał Marcelo. Piłka trafiła pod nogi Philippe Coutinho, który z metra uderzył ją czubkiem buta. Piłka przeszła między nogami Keylora Navasa i Brazylia prowadziła 1:0.

W ostatniej sekundzie meczu gola strzelił jeszcze Neymar, który skierował piłkę do pustej bramki po podaniu Costy. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wygraną Brazylii 2:0.

Wcześniej pisaliśmy

Brazylia - Kostaryka, MŚ 2018, grupa E [gdzie oglądać, transmisja, stream, online, na żywo, wynik meczu]

Transmisję na żywo z meczu Brazylia - Kostaryka przeprowadzą stacje TVP 1 i TVP Sport. Początek spotkania o godz. 14. Przedmeczowe studio w TVP 1 rozpocznie się natomiast 25 minut wcześniej.

A gdzie oglądać mecz Brazylia - Kostaryka w internecie? Bezpłatny stream online dostępny będzie na stronie sport.tvp.pl. Płatny z kolei, po wykupieniu specjalnego abonamentu, w serwisach - IPLA.tv i Player.pl.

Ponadto, wszystkich Czytelników zapraszamy do śledzenia tekstowej relacji na żywo z tego pojedynku w naszym serwisie - www.dziennikbaltycki.pl.

Dla Brazylijczyków nic innego niż zwycięstwo

Brazylijczycy przed rozpoczęciem mundialowych zmagań wskazywani byli na jedną z tych drużyn, która w tej edycji mistrzostw świata, walczyć będzie o złoto. Rozczarowujący więc był remis ze Szwajcarią na mecz otwarcia. Teraz mając jeden punkt na koncie Canarinhos, razem ze Szwajcarami zajmują drugie miejsce w tabeli. Pierwsi są Serbowie. Jeżeli Szwajcarzy dzisiaj wygrają z reprezentacją Serbii, to nawet przy wygranej Brazylijczyków, walka o wyjście z grupy toczyć się będzie do ostatniego spotkania. Inny wynik niż wygrana Canarinhos byłby ogromnym zaskoczeniem, ale nie przekreśliłby szans na wyjście z grupy Brazylijczyków. Przegrana Kostaryki za to wykluczy podopiecznych Óscara Ramíreza z dalszych rozgrywek.

Po ostatnim spotkaniu ze Szwajcarią Brazylijczycy czekają na dobrą grę Neymara, który ostatnie miesiące nie grał z powodu kontuzji. Także z tego powodu piłkarz opuścił wtorkowy trening reprezentacji. Kibice żółto-zielonych mogą być jednak spokojni, ponieważ trener Brazyli zapewnił, że Neymar jest już gotowy do gry.

A jak czwartkową batalię wyceniają bukmacherzy? Zdecydowanym faworytem są Brazylijczycy (kurs na zwycięstwo - 1,22, na remis - 6,50, na wygraną Kostaryki - 12,65).

Mecz: Brazylia -Kostaryka
Data meczu: 22.06.2018 (piątek)