0 1 połowa

Kostaryka

0

0 1 połowa

• Koniec spotkania! Brazylia – Kostaryka 2:0! Za uwagę dziękuje Państwu Piotr Bernaciak!

• Neymar dobija do pustej bramki znakomite podanie z prawej strony boiska! Piękna akcja!

• Neymar! 2:0, pewny strzał!

• Ależ szczęście reprezentacji Brazylii! To właśnie jest piękno futbolu, pozostały już tylko dwie minuty pełne emocji!

• Fernandinho zmienia Gabriela Jesusa.

• Piłka ląduje w polu karnym pod samą bramką, gdzie dopada do niej zawodnik Barcelony. Ten uderza z całej siły i pokonuje bramkarza, ratując swoją drużynę!

• Goool! Philippe Coutinho! A więc jednak! 1:0 dla Brazylii!

• Aż sześć minut doliczone przez arbitra do drugiej połowy spotkania!

• Keylor Navas znokautowany przez Casemiro pod własną bramką. Bardzo bolesne starcie, szczególnie dla bramkarza.

• Kolejny raz na posterunku Keylor Navas, który zatrzymuje bardzo mocny strzał Casemiro z dystansu!

• Żółta kartka także dla Johnny'ego Acosty, reprezentant Kostaryki ukarany za opóźnianie wznowienia gry.

• Zmiana w drużynie Kostaryki. Yeltsin Tejeda zastępuje Davida Guzmana.

• Kartka także dla Philippe Coutinho. Robi się coraz bardziej nerwowo. Sensacja jest o krok.

• Żółta kartka dla Neymara, zdecydowanie jest to efekt narastającej frustracji. Brazylijczyk ukarany za dyskusje z arbitrem.

• A jednak! Po konsultacji z systemem VAR Bjorn Kuipers zauważył, że Neymar dodał sporo od siebie w starciu z obrońcą, arbiter zmienia swoją decyzję!

• Jedenastka! Neymar faulowany w polu karnym!

• Zmiana w zespole Kostaryki. Francisco Calvo zmienia Cristiana Gamboę.

• Szybkie podanie od Marcelo do Philippe Coutinho w pole karne, świetnie poradził sobie Keylor Navas, który ponownie powstrzymał rywala.

• Neymar! Ile on potrzebuje sytuacji?! W wyniku błędu defensywy gwiazda PSG odzyskała piłkę przed polem karnym rywala. Neymar błyskawicznie oddał strzał, a piłka minęła słupek o mniej niż metr!

• Czyżby Brazylia miała podzielić los Argentyny? Sytuacja Canarinhos wciąż nie jest aż tak tragiczna, póki co jednak zawodnicy prowadzeni przez Tite biją głową w mur i są coraz bliżej drugiego remisu!

• Roberto Firmino zastępuje Paulinho.

• Za chwilę druga, jakże potrzebna zmiana w drużynie Brazylii.

• Ostre wejście Paulinho przy próbie strzału w polu karnym Kostaryki, kończy się to gwizdkiem sędziego i piłką dla sensacji poprzednich mistrzostw.

• Słabe uderzenie Neymara zza pola karnego, tym razem o dziwo dość niepewnie interweniował Keylor Navas, który miał problemy z zatrzymaniem piłki.

• Seria zwodów Gabriela Jesusa w polu karnym Kostaryki, napastnikowi nie udało się ani oddać strzału, ani choćby wywalczyć rzutu rożnego.

• Po akcjach Brazylijczyków pojawiają się gwizdy – kibice mają dość nieskutecznej postawy swoich ulubieńców!

• Neymar, jak on tego nie strzelił?! Zawodnik PSG uderzył z pierwszej piłki z dosłownie kilku metrów, mimo to jakimś cudem jego strzał nad bramką przeniósł Keylor Navas!

• Marcos Urena zostaje zastąpiony przez Christiana Bolanosa.

• Za moment zmiana także w obozie Kostaryki.

• Poprzeczka ratuje Kostarykę po uderzeniu Fagnera!

• Keylor Navas z trudem broni sytuacyjny strzał Neymara z kilku metrów! Ofiarna interwencja!

• Brazylia ponownie zaczyna grę ze spokojem, wymieniając podania na całej długości i szerokości boiska.

• W przerwie Williana zmienił Douglas Costa. Dziwna decyzja Tite, wszak Willian prezentował się do tej pory przyzwoicie.

• Gramy, piłkę ma Brazylia!

• Za moment ruszamy z drugą połową spotkania.

• Lepsze wrażenie sprawiała Brazylia, która potrafiła zdominować Kostarykę i zamknąć rywali na ich połowie. Nie potrafili jednak przekuć swojej dominacji w przewagę bramkową, mają jednak jeszcze 45 minut na udokumentowanie przewagi.

• Koniec pierwszej połowy! Do przerwy bez bramek!

• Jedna minuta doliczona do regulaminowego czasu gry pierwszej połowy.

• Mocne uderzenie Williana z 30 metrów szybowało w dolny róg bramki Kostaryki, czujny pozostał Keylor Navas, który zatrzymał piłkę!

• W końcówce pierwszej połowy zdecydowanie dominuje Brazylia.

• Dośrodkowanie Williana spod linii bocznej zostało zablokowane, Brazylia ma tylko rzut rożny. Aktywny jest dziś zawodnik Chelsea.

• Mocny strzał Williana z 20 metrów przelatuje nad poprzeczką.

• W ostatnich minutach Canarinhos w końcu wzięli się do roboty. Ich gra w niczym nie przypomina w tym momencie wczorajszej postawy Argentyny.

• Raz jeszcze przed polem karnym przewraca się Neymar, jednak sędzia nie ma zamiaru użyć gwizdka. Brazylia za moment wykonywać będzie rzut rożny.

• Piekielnie mocne uderzenie Marcelo z dystansu przelatuje tuż obok słupka bramki drużyny prowadzonej przez Oscara Ramireza.

• Keylor Navas ratuje Kostarykę w sytuacji sam na sam z Neymarem! Doskonała interwencja golkipera!

• Piłka w siatce po mocnym strzale Gabriela Jesusa, ale sędzia nie uznaje tego trafienia. Słuszna decyzja arbitra, napastnik Manchesteru City był na pozycji spalonej. Interwencja VAR nie była potrzebna.

• Mocne podanie na połowę Kostaryki przekracza linię końcową. Kibice reprezentacji Brazylii zaczynają się niecierpliwić.

• Tym razem dośrodkowanie z rzutu wolnego dotarło na głowę jednego z Canarinhos, ale Thiago Silva uderzył bardzo niecelnie.

• Kolejne za mocne podanie, tym razem od Philippe Coutinho do Gabriela Jesusa. Piłka ponownie w rękawicach golkipera Realu Madryt i reprezentacji Kostaryki.

• Keylor Navas pewnie łapie dośrodkowanie w pole karne. Piłka została uderzona zdecydowanie zbyt mocno.

• Neymar faulowany przy linii bocznej około 30 metrów od bramki Kostaryki.

• Trzeba jednak przyznać, że choć Brazylia pewnie wymienia podania, to ma spore problemy z tworzeniem sobie sytuacji strzeleckich. Póki co jedyne zagrożenie stworzył strzał Philippe Coutinho.

• Ależ blisko Kostaryka! Piłka trafia w pole karne do wbiegającego Celso Borgesa, który uderza mocno z pierwszej piłki i minimalnie pudłuje!

• W ostrym starciu z Marcosem Ureną ucierpiał Casemiro. Brazylia chwilowo gra w osłabieniu, zawodnik Realu Madryt jest opatrywany poza linią boczną.

• Dośrodkowanie Neymara w pole karne Kostaryki z rzutu wolnego zostaje szybko wybite, piłka wraca pod nogi Alissona.

• Brazylijczycy wcale się nie spieszą z konstruowaniem akcji, spokojnie wymieniając podania na połowie przeciwnika.

• Kostaryka odpowiada równie mocnym i niecelnym uderzeniem Cristiana Gamboi z ponad 30 metrów.

• Doskonała interwencja Thiago Silvy, który czystym wślizgiem zakończył kontratak Kostaryki.

• Bardzo mocny strzał Philippe Coutinho z 20 metrów, zawodnik Barcelony przenosi piłkę kilka metrów ponad poprzeczką!

• Willian faulowany przy linii środkowej. Akcję spokojnie rozgrywają piłkarze prowadzeni przez Tite.

• Długie podanie od Marcelo przecięte przez Oscara Duarte.

• ...i zaczynamy mecz, przy piłce reprezentacja Kostaryki!

• Jeszcze tylko losowanie stron...

• Czas na hymny narodowe.

• Oto oni! Gwiazdy reprezentacji Brazylii i Kostaryki meldują się na murawie stadionu w Sankt Petersburgu!

• Zawodnicy już ustawieni w tunelu...

• Faworytem tego spotkania jest oczywiście Brazylia, która potrzebuje dziś trzech punktów w walce o miejsce premiowane awansem.

• Sędzią dzisiejszego spotkania będzie pan Bjorn Kuipers, arbiter uznany na arenie europejskiej.

• Rezerwowi Kostaryki: Ian Smith, Christian Bolanos, Daniel Colindres, Joel Campbell, Rodney Wallace, Randall Azofeifa, Francisco Calvo, Yeltsin Tejeda, Patrick Pemberton, Kendall Watson, Kenner Gutierrez i Leonel Moreira.

• Rezerwowi Brazylii: Pedro Geromel, Filipe Luis, Douglas Costa, Renato Augusto, Marquinhos, Cassio, Fernandinho, Fred, Robert Firmino, Taison, Ederson i Danilo.

• Poznaliśmy składy obu ekip, znaleźć je można w panelu po prawej stronie serwisu.

• Dzień dobry, z tej strony Piotr Bernaciak, zaczynamy relację live z meczu Brazylia – Kostaryka!

KM

Dziennik Bałtycki

Aktualizacja:

©AFP/East News

Brazylii po zremisowanym ze Szwajcarią spotkaniu 1:1 potrzebne są punkty. Wygrana Canarinhos oznaczałaby jednak koniec mundialowej przygody Kostaryki. Zapowiada się więc mecz walki. Początek spotkania o godz. 14. Zapraszamy do śledzenia relacji na żywo z meczu Brazylia - Kostaryka na naszym portalu.