Brak chętnych na działkę przy Polankach

Kazimierz NetkaZaktualizowano 
Nie udało się w środę sprzedać powojskowej działki przy ul. Polanki w Gdańsku. Nikt nie zgłosił się do przetargu ogłoszonego przez Agencję Mienia Wojskowego.

Niewykluczone, że zostanie podjęta następna próba spieniężenia tej zabudowanej nieruchomości. Decyzję podejmie prezes zarządu AMW.
- Przetarg nie doszedł do skutku, bo nie znalazł się chętny na tę nieruchomość, nikt nie wpłacił wadium - wyjaśnia Małgorzata Golińska, rzecznik prasowy Agencji Mienia Wojskowego w Warszawie.

Być może cena była za wysoka. Decyzja o następnej próbie sprzedaży tej działki zapadnie za kilka miesięcy. Bardzo możliwe, że stawka wywoławcza zostanie obniżona.
Wystawiona wczoraj na przetarg powojskowa nieruchomość znajduje się w Gdańsku, przy ul. Polanki 124. To była już druga próba jej sprzedaży. Pierwsza odbyła się w grudniu ub.r. Wówczas cena wywoławcza wynosiła 9 mln złotych. Zgłosił się jeden chętny; wpłacił wadium, ale na przetargu się nie pojawił.

W grudniu przejęciem tej nieruchomości za darmo zainteresowany był - sąsiadujący z oferowanym do sprzedaży powojskowym terenem - Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Gdańsku. Wówczas jednak cena dwukrotnie przekraczała budżet oddziału IPN. Na kupno instytut nie mógł więc sobie pozwolić.
Wczoraj cena była o pół miliona niższa. - IPN nie złożył oferty - dowiadujemy się od rzecznik Małgorzaty Golińskiej.

Między zabytkami
Powojskowa działka przy ulicy Polanki 124 znajduje się między zabytkowymi dworami gdańskich patrycjuszy. Liczy 1,2759 ha. Jest uzbrojona (elektryczność, woda, gaz, kanalizacja). Nieruchomość jest częściowo zabudowana. Budynek nr 16 - kostnica - został wpisany do rejestru zabytków. Przyszłemu nabywcy przysługiwać będzie 50-procentowa bonifikata, liczona od wartości tego historycznego obiektu.

polecane: Wyniki wyborów parlamentarnych 2019

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie