Bieg św. Dominika już w sobotę. Wciąż można się zapisać

  Bieg św. Dominika już w sobotę. Wciąż można się zapisać

  Paweł Kowalski

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Bieg św. Dominika już w sobotę. Wciąż można się zapisać

  ©Karolina Misztal

  Jeszcze można się zapisać do różnych biegów wchodzących w skład 25. Biegu Dominika. Ta imprezy określana mianem festiwalu biegowego odbędzie się w tę sobotę.
  Bieg św. Dominika już w sobotę. Wciąż można się zapisać

  ©Karolina Misztal

  Sobotnią imprezę otworzy o godz. 13.50 bezpłatny prolog „Goń św. Dominika” na dystansie 1200 metrów. Jest to próba biegu (lub marszobiegu) dla wszystkich chętnych bez względu na wiek - dla rodziców z dziećmi, młodzieży czy też starszych osób. Z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, uczestnicy wystąpią w białych i czerwonych koszulkach. Nie ma opłat wpisowych do prologu, a elektroniczne zapisy (za pośrednictwem strony www.biegdominika.com) potrwają do czwartku, 2 sierpnia. Ten prolog, bez zwycięzcy, będzie też okazją do spotkania z utytułowanymi polskimi długodystansowcami, którzy poprowadzą bieg.

  Z kolei dla uczestniczek biegu kobiet na 5 km przygotowano 500 miejsc startowych, a w biegu mężczyzn na takim samym dystansie liczba miejsc startowych wynosi 700. W tych biegach prowadzona także będze klasyfikacja drużynowa.

  Cykl biegów zamknie o godz. 17.30 najbardziej widowiskowa próba - bieg elity na 10 km, mający status ulicznych mistrzostw Polski. Tu faworytami będą, jak w większości dotychczasowych prób, trenujący w Europie Kenijczycy, którym szyki spróbują pokrzyżować najlepsi polscy długodystansowcy z Marcinem Chabowskim na czele, oraz Ukraińcy i Białorusini. W tym biegu przewidziano występ około 50 zawodników, legitymujących się wymaganymi dobrymi czasami na 10 km.

  Nie zapomniano o sportowcach niepełnosprawnach. Ci tradycyjnie już będą mieli swoje wyścigi wózkarzy.

  Łączna pula nagród pieniężnych dla uczestników biegów w popularnym „Dominku” wynosi 60 tys. złotych, przy czym triumfator biegu elity zainkasuje 6 tys. złotych. Dla biegaczy, obok możliwości wylosowania nagród, przygotowano też okolicznościowe medale z akcentem 100-lecia Niepodległości Polski. Znalazł się na nich wizerunek Józefa Piłsudskiego.


  Rugby według Jacka Karnowskiego. "Za opuszczanie treningów były kary cielesne"


  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo