Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Biała Sobota w Uniwersyteckim Centrum Medycyny Morskiej i Tropikalnej

Jolanta Gromadzka-Anzelewicz
wikimapia.pl
Uniwersyteckie Centrum Medycyny Morskiej i Tropikalnej zaprasza na kolejną Białą Sobotę, która odbędzie się 21 maja 2016 roku w godzinach od 9:00 do 12:00 w Przychodni Medycyny Pracy i Chorób Tropikalnych przy ul. Powstania Styczniowego 9b, 81-519 Gdynia.

Przygotowując się do wyjazdu oraz do sezonu letniego warto zabezpieczyć się przed chorobami przenoszonymi przez kleszcze. Aż 30 % kleszczy zarażonych jest boreliozą, od 3 do 15 % Kleszczowym zapaleniem Opon Mózgowych, przed szczepieniem przeciwko kleszczowemu zapaleniu opon mózgowych zapraszamy również na poradę dotyczącą profilaktyki chorób przenoszonych przez te owady. Osoby zainteresowane zagadnieniem otrzymają broszurkę przygotowaną przez naszych specjalistów.

Ponadto zapraszamy na standardowe konsultacje, gdyż z urlopu niestety można przywieźć dużo więcej niż wspomnienia z podróży czy zdjęcia. Dur brzuszny i malaria to zaledwie część chorób, na jakie niezorientowany podróżnik może zachorować podczas wakacji. Choroby zakaźne i pasożytnicze, powszechnie występują w krajach położonych w strefie klimatu gorącego. Podczas pobytu w tropiku można się uchronić przed zakażeniem przestrzegając prostych zasad profilaktyki, jak również poddając się szczepieniom ochronnym.

Każda osoba wyjeżdżająca do tropiku, która będzie tam przebywała przez pewien czas, powinna wyrobić w sobie wiele nawyków, niesprawiających kłopotu i nieskomplikowanych, jak np. regularne przyjmowanie tabletek przeciwmalarycznych lub picie przegotowanej wody. Pozwoli to zachować zdrowie i dobrą kondycję fizyczną oraz uchronić się od chorób tropikalnych. Zapobieganie chorobom jest łatwiejsze niż ich leczenie. Właśnie, dlatego Uniwersyteckie Centrum Medycyny Morskiej i Tropikalnej organizuje kolejną Białą Sobotę, podczas której będzie można porozmawiać z lekarzem medycyny tropikalnej o zagrożeniach oraz metodach unikania ich.

- Profilaktyka powinna być dostosowana nie tylko pod kątem kraju który planujemy zwiedzić - mówi specjalista w dziedzinie chorób tropikalnych lek. med. Leszek Mayer z UCMMiT - Trzeba też wziąć pod uwagę charakter wycieczki, aktywność podejmowaną podczas podróży, wiek podróżnika oraz jego indywidualne uwarunkowania zdrowotne.

Ze względu na obowiązujące międzynarodowe przepisy sanitarne, niektóre ze szczepień ochronnych są wymagane od osób podróżujących do tropiku. Oprócz wymaganych szczepień, są też zalecane. Wskazania i przeciwwskazania do szczepień ustalane są indywidualnie w zależności od kraju docelowego oraz od stanu zdrowia jak i wieku podróżującego. Przed szczepieniem zawsze należy poddać się badaniom lekarskim. Planując wyjazd do tropiku szczepienia należy rozpocząć na 6-8 tygodni przed wyjazdem.

Zapraszamy w sobotę 21 maja 2016 roku od godziny 9.00 do 12.00 do Przychodni Medycyny Pracy i Chorób Tropikalnych przy ul. Powstania Styczniowego 9B oraz do odwiedzania naszej strony www.ucmmit.gdynia.pl

Na wszelkie pytania odpowiemy pod numerem telefonu 58 699 85 90, 58 699 86 83 lub e – mail: [email protected]

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikbaltycki.pl Dziennik Bałtycki