Bezrobocie na Pomorzu. Znajdź pracę razem z sopockim MOPS-em i gdyńskim PUP-em

Kazimierz Netka
Anna Arent
Pomorskie odbiega w skali kraju pod względem liczby spółdzielni socjalnych. Sytuacja ta się poprawia, w dzięki działaniom ośrodków wsparcia ekonomii społecznej, utworzonych w Gdańsku i Słupsku. Aktywny w tym zakresie jest też Sopot.

W piątek, 25 kwietnia w godz. 11.00 – 15.00 warto przyjść do siedziby Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sopocie przy ul. Kolejowej 14. Odbędzie się tam „Dzień Otwarty” organizowany przez sopocki MOPS wspólnie z Powiatowym Urzędem Pracy w Gdyni – dla mieszkańców Sopotu. Można będzie wiele dowiedzieć się o możliwościach zatrudnienia w Sopockiej Spółdzielni Socjalnej „Kooperacja”, która rozpocznie działalność w najbliższym czasie. Osoby zainteresowane skorzystają z indywidualnej porady i wsparcia w zakresie aktywizacji zawodowej. Uzyskają informacje na temat powstającego Sopockiego Inkubatora Przedsiębiorczości Społecznej.

- Zachęcamy do odwiedzenia tego dnia MOPS-u szczególnie osoby długotrwale bezrobotne, również niepełnosprawne, które bezskutecznie poszukują pracy - mówi Anna Jarosz, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sopocie. - Wspólnie z gdyńskim PUP-em przedstawimy różne możliwości i narzędzia wspierające osoby, które mają problemy na otwartym rynku pracy, m.in. staże zawodowe, szkolenia, prace społecznie – użyteczne, prace interwencyjne. W aktywizowaniu osób długotrwale bezrobotnych, wykluczonych lub zagrożonych wykluczeniem społecznym, ważne jest kompleksowe podejście, oparte na indywidualnym programie pomocy oraz ścisła współpraca urzędu pracy i ośrodka pomocy społecznej. Taki model zakłada nowelizacja ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy oraz projektowana ustawa o pomocy społecznej. To jest właściwy kierunek, który w Sopocie realizujemy od kilku lat.

Dzięki wspólnym działaniom PUP w Gdyni i MOPS w Sopocie udało się skutecznie zaktywizować zawodowo osoby długotrwale bezrobotne i wykluczone społecznie. Od kilku lat instytucje te współpracują przy programie prac społecznie-użytecznych, które cieszą się dużą popularnością wśród klientów MOPS-u, stanowiąc dla nich często pierwszy krok na drodze do podjęcia zatrudnienia. Od ubiegłego roku MOPS i PUP współpracują również ściśle przy programie staży zawodowych realizowanych w spółce AQUA Sopot, która buduje Sopocki Inkubator Przedsiębiorczości Społecznej w Sopocie. W trakcie staży zawodowych osoby długotrwale bezrobotne znalazły stałe i stabilne zatrudnienie.

Sopocki Inkubator Przedsiębiorczości Społecznej (SPIS) budowany jest przy ul. Młyńskiej. Parterami w urzeczywistnianiu tego zadania są m.in.: Caritas Archidiecezji Gdańskiej, Towarzystwo Pomocy św. Brata Alberta, Rotary Club, sopocki Miejski ośrodek Pomocy Społecznej.

Treści, za które warto zapłacić!
REPORTAŻE, WYWIADY, CIEKAWOSTKI


Zobacz nasze Magazyny: REJSY, HISTORIA, NA WEEKEND

Wideo

Komentarze 1

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

t
tasiemka
Będzie praca!! Dobra praca !! niejaki ryży, ten od "zielonej wyspy", nie zostawi was samym sobie!!on doskonale pamięta,że 2 razy głosowaliście na niego i przez ostatnie 7 lat gorliwie mu d.pę lizaliście!!teraz, razem z inwestorem z Kataru
sprowadzają do polski milion słoni, same samce!! Będziecie im jaja bujać!! Wyposażenie:
stołek+tasiemka+kask ochronny, należy zabrać z domu!!w niedzielę nadgodziny!! aplikacje wypełniać i wysyłać na stronie:
www,jajaslonia.pl ci ,którzy wytrwale lizali ryżemu d.pę, przez 7 lat, mają pierszeństwo.
Dodaj ogłoszenie