Bezpłatne przejazdy dla uczniów i dzieci z Gdańska przedłużone do końca października 2019. Więcej czasu na zaktualizowanie legitymacji

Natalia Grzybowska
Natalia Grzybowska
Zaktualizowano 
By móc bezpłatnie skorzystać z komunikacji miejskiej w Gdańsku, trzeba posiadać zweryfikowaną Gdańską Kartę Mieszkańca
By móc bezpłatnie skorzystać z komunikacji miejskiej w Gdańsku, trzeba posiadać zweryfikowaną Gdańską Kartę Mieszkańca Karolina Misztal
Bezpłatne przejazdy komunikacją miejską na rok szkolny 2019/2020 przedłużono do końca października. Rodzice i opiekunowie mają więc nieco więcej czasu, by zaktualizować legitymacje szkolne swoich pociech, będące podstawą do przyznania pakietu.

Do 31 października rodzice i opiekunowie mogą przedłużyć dziecku bezpłatne przejazdy komunikacją miejską na rok szkolny 2019/2020. Oznacza to więcej czasu na zaktualizowanie legitymacji szkolnych, będących podstawą do korzystania z tego przywileju.

Czytaj także

By móc bezpłatnie skorzystać z komunikacji miejskiej w Gdańsku, wystarczy spełnić trzy proste warunki:

  • być uczniem podstawówki, gimnazjum, szkoły ponadpodstawowej lub ponadgimnazjalnej,
  • mieć ważną legitymację szkolną oraz
  • posiadać zweryfikowaną Gdańską Kartę Mieszkańca.

Uprawnienia do bezpłatnych przejazdów można przedłużyć po okazaniu legitymacji szkolnej w Autoryzowanych Punktach Sprzedaży lub dodając skan uaktualnionego dokumentu po zalogowaniu się na swoje konto na stronie www.jestemzgdanska.pl.

Jak to zrobić?

W przypadku dziecka między 4 a 6 rokiem życia, zaznacz Roczny pakiet darmowych przejazdów 2019/2020. W ten sposób pakiet zostanie automatycznie dodany do Karty Mieszkańca dziecka.

Rodzice lub opiekunowie uczniów 7-letnich muszą wybrać placówkę do której uczęszcza dziecko, a następnie załączyć skan dwóch stron ważnej legitymacji szkolnej.

Czytaj także

Jeżeli dziecko uczęszcza do przedszkola/zerówki, należy przesłać skan zaświadczenia z placówki, do której dziecko uczęszcza lub pisemnego oświadczenia rodzica lub opiekuna prawnego z informacją, do jakiej placówki uczęszcza dziecko wraz z odręcznym podpisem.

Nadesłanie skanu dwóch stron uaktualnionej legitymacji wystarczy w przypadku dzieci i młodzież między 8. a 24. rokiem życia. Takie wnioski trafią do Biura Obsługi Klienta i zostaną zweryfikowane w ciągu 3 dni roboczych. By mogły być rozpatrzone, rodzic lub opiekun prawny dziecka musi być zweryfikowanym użytkownikiem Gdańskiej Karty Mieszkańca.

Podwójny rocznik rozpoczął nowy rok szkolny. "Nie wszyscy będą chodzić na pierwszą zmianę"

POLECAMY w SERWISIE DZIENNIKBALTYCKI.PL:

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie