Bezpłatne porady prawne adwokatów i radców już w najbliższą...

  Bezpłatne porady prawne adwokatów i radców już w najbliższą sobotę

  Jacek Wierciński

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  18 kwietnia Niebieski Parasol Radców Prawnych i Dzień Bezpłatnych Porad Adwokackich. W Gdańsku eksperci od prawa doradzą bezpłatnie.
  - Znajdujemy się często w sytuacjach, w których fachowa pomoc prawnika jest niezbędna: kupujemy nieruchomość, zaciągamy zobowiązanie finansowe, chcemy zadysponować naszym majątkiem na wypadek śmierci - mówi dr Bartosz Szolc-Nartowski, zastępca rzecznika prasowego Okręgowej Izby Radców Prawnych. - Innym razem chcemy wyjść z trudnej sytuacji, na przykład nie byliśmy świadomi znaczenia zawieranej przez nas umowy i jej negatywnych dla nas skutków, znajdujemy się w spirali długów, ktoś wykorzystał naszą słabość albo brak doświadczenia.

  Radcy prawni dyżurować będą w sobotę w godzinach 10-13 w Ośrodku Szkolenia Okręgowej Izby Radców Prawnych w Gdańsku przy ul.
  Czajkowskiego 3. Na konsultacje z nimi zapisać można się pod numerem telefonu: 58-355-05-60 lub śląc wiadomość e-mail na adres szkolenia@oirp.gda.pl. Można też po prostu przyjść bez dokonywania zapisywania.

  Adwokaci przyjmować zainteresowanych będą również 18 kwietnia w Gdańsku: w godzinach 9.30 -11.30 przy ul. Wały Piastowskie 1/114, w godz. 10-13 na Strzeleckiej 7B, w godz. 9-11 przy Targu Rakowym 5/6 w lokalach 423 i 424, w godz. 11-15 na al. Hallera 137/2 oraz w godz. 12-16 przy ul. Franciszka Hynka 32.

  - Świadomość prawna społeczeństwa jest w naszym kraju bardzo niska, a nieznajomość prawa dotyka boleśnie obywateli - wyjaśnia adwokat Anisa Gnacikowska, koordynatorka akcji. Polacy nie znają legalnych rozwiązań problemów, a po pomoc sięgają w ostateczności i nierzadko dość późno, np. gdy sprawa trafia już przed sąd. Tak ważne jest więc zapobieganie szkodom wcześniej i temu służą porady adwokackie.

  Wybierając się po poradę, w miarę możliwości należy zabrać ze sobą dokumentację sprawy.

  POMORSKA STREFA BIZNESU
  ROZMOWY, RELACJE Z BRANŻOWYCH SPOTKAŃ, CIEKAWOSTKI


  Czytaj codziennie najważniejsze informacje gospodarcze: Z REGIONU, GALERIE, WIDEO  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo