MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Będzie nowy sekretarz miasta Gdyni. Zostanie nim Łukasz Kobus. „Bardzo się cieszę, że będę mógł pracować dla Gdyni”

Łukasz Kamasz
Łukasz Kamasz
Łukasz Kobus będzie nowym sekretarzem miasta Gdyni.
Łukasz Kobus będzie nowym sekretarzem miasta Gdyni. Urząd Miasta Słupska/materiały prasowe
Prezydent Gdyni Aleksandra Kosiorek poinformowała, że od czerwca w Urzędzie Miasta Gdyni pracę rozpocznie nowy sekretarz. Jak dowiedział się „Dziennik Bałtycki”, zostanie nim Łukasz Kobus, dotychczasowy sekretarz miasta Słupska.

Łukasz Kobus będzie nowym sekretarzem miasta Gdyni

Od początku czerwca za pracę Urzędu Miasta Gdyni odpowiadać będzie Łukasz Kobus. To doświadczony samorządowiec, który przez ostatnie lata zasiadał na stanowisku sekretarza miasta Słupska, a wcześniej pracował jako sekretarz gminy Kolbudy. Przyszły dyrektor Urzędu Miasta Gdyni zapowiada, że pierwsze dni pracy poświęci na dokładne zapoznanie się z funkcjonowaniem urzędu.

- Pani prezydent Aleksandra Kosiorek zaproponowała mi stanowisko sekretarza miasta Gdyni, propozycję przyjąłem - potwierdza w rozmowie z „Dziennikiem Bałtyckim” Łukasz Kobus. - Jednym z naszych priorytetów będzie utworzenie przyjaznego i otwartego urzędu miasta dla mieszkańców. Najważniejsze będą pierwsze dni i wspólne ustalenia z panią prezydent. Muszę najpierw poznać „od środka” funkcjonowanie Urzędu Miasta Gdyni. Jestem rodowitym gdynianinem, a gdynianie mają to do siebie, że kochają nasze miasto i zrobią dla niego wszystko, w związku z czym była to propozycja nie do odrzucenia. Od 10 lat pracuję jako sekretarz w innych miejscowościach, bardzo się cieszę, że teraz będę mógł pracować dla Gdyni.

Łukasz Kobus zastąpi na tym stanowisku Rafała Klajnerta, który to z kolei objął je w 2019 roku, kiedy na emeryturę przeszedł śp. Jerzy Zając.

Informację „Dziennika Bałtyckiego” potwierdziła również sama prezydent Gdyni. Aleksandra Kosiorek podkreśla, że praca Łukasza Kobusa przyniesie miastu same korzyści, to właśnie Kobus ma być jedną z twarzy głębokiej reformy, która czeka urząd.

- Łukasz Kobus to przede wszystkim człowiek niezwykle doświadczony - mówi nam Aleksandra Kosiorek, prezydent Gdyni. - Już przeszło 10 lat jest sekretarzem, teraz miasta Słupska, wcześniej gminy Kolbudy. Trzeci raz będzie wykonywał to zadanie, które zamierzam mu powierzyć, czyli przemyślaną i strategiczną reformę struktury urzędu miasta. Jestem spokojna co do tego, że ten proces będzie przebiegał w sposób niezakłócony. Reforma nie będzie powodować niemożności decyzyjnej jednostek urzędu miasta. Jestem już po spotkaniu z panem Łukaszem Kobusem, jestem pewna, że będzie nam się dobrze współpracowało. Jedną z pierwszych rzeczy, o której będę rozmawiała z nowym sekretarzem miasta, jeżeli chodzi o funkcjonowanie Urzędu Miasta Gdyni na styku z mieszkańcami to przywrócenie sposobu obsługi mieszkańca bez konieczności rezerwowania wizyt przez Internet. Czekam, aż pan Łukasz dołączy do mojego zespołu, wtedy wydam odpowiednie polecenie. Wiem, że mieszkańcy Gdyni oczekują od nas tego, żeby urząd działał też w takim trybie.

Łukasz Kobus z wykształcenia jest administratywistą, jest żonaty, ma dwoje dzieci. Zawodowo od początku związany z administracją publiczną, zarówno rządową jak i samorządową. Pracował m.in. w Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Gdańsku, gdzie zajmował się nadzorem nad działalnością jednostek samorządu terytorialnego. Pełnił tam również funkcję Doradcy Etycznego oraz Egzekutora Wojewody Pomorskiego. Wieloletni współpracownik Krajowego Biura Wyborczego, na zlecenie którego prowadził liczne szkolenia z zakresu prawa wyborczego. Zaangażowany również w działalność społeczną. Wielokrotnie powoływany w skład Inspekcji Wyborczej, w ramach której nadzorował gminy województwa pomorskiego w zakresie organizacji i przeprowadzenia wyborów. Był również kuratorem sądowym Sądów Rejonowych w Gdyni oraz w Sopocie. Przez ostatnie lata zatrudniony w Urzędzie Miasta Słupska na stanowisku sekretarza, wcześniej był również sekretarzem Gminy Kolbudy.

Słupsk żegna sekretarza miasta

W samych superlatywach o Łukaszu Kobusie, wypowiada się również prezydent Słupska, Krystyna Danilecka-Wojewódzka, która w szczególności wymienia jeden z największych sukcesów Kobusa, czyli poszerzenie granic Słupska.

- Jest związany blisko z Gdynią, tam się urodził, wychował, tam ma rodzinę i przyjaciół - mówi „Dziennikowi Bałtyckiemu” Krystyna Danilecka-Wojewódzka. - Dlatego z ciężkim sercem, ale wyrażam zgodę na przeniesienie pana Łukasza do Urzędu Miasta Gdyni. Mówię „z ciężkim sercem” ponieważ wykonał w słupskim ratuszu świetną pracę, jest bardzo kompetentnym, kreatywnym, a przy tym niezwykle otwartym i sympatycznym człowiekiem. Zawsze bardzo zaangażowanym w bieżące funkcjonowanie ratusza, a także w skomplikowane sprawy, jak np. trudny proces poszerzenia miasta Słupska, w którym pełnił rolę Pełnomocnika Prezydenta Miasta Słupska. Życzę panu Sekretarzowi odnalezienia nowych wyzwań, wielu inspiracji i spotkań z ciekawymi ludźmi, ale też tego, by zachował Słupsk w swojej pamięci. Mam nadzieję i jestem pewna, że zatęskni nie jeden raz za nami i za Słupskiem.

Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź "Dziennik Bałtycki" codziennie. Obserwuj dziennikbaltycki.pl!

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Euro 2024: STUDIO-EURO ODC-3 PRZED MECZEM POLSKA - AUSTRIA

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dziennikbaltycki.pl Dziennik Bałtycki