Będą utrudnienia dla kierowców i pasażerów PKP

  Będą utrudnienia dla kierowców i pasażerów PKP

  Joanna Kielas

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Kierowcy postoją sobie w długich korkach, a pasażerowie PKP zamienią pociągi na autobusy - tak rysuje się najbliższa przyszłość dla Redy i osób przejeżdżających przez to miasto.
  A wszystko przez zbliżający się wielkimi krokami remont ulicy Puckiej w Redzie, która jest częścią drogi wojewódzkiej nr 216, czyli ruchliwej trasy prowadzącej z Redy, przez Puck, na Hel.
  Mieszkańców miasta na pewno ucieszy wiadomość, że już niedługo ulica Pucka, czyli jedna z ważniejszych dróg w mieście, zmieni swoje oblicze.

  Zabiegali bowiem o to od wielu lat. Na Puckiej pojawi się nowa nawierzchnia, chodnik dla pieszych z obu stron (do tej pory ludzie z jednej strony maszerowali w błocie) oraz, co ważne, kanalizacja deszczowa. Jednak, aby mogło być lepiej, mieszkańców i przyjezdnych, szczególnie tych zmotoryzowanych, czekają utrudnienia.

  Umowa z wykonawcą prac została już podpisana, w przyszłym tygodniu planowane jest rozpoczęcie robót drogowych. Ruch samochodowy na remontowanym odcinku ma być prowadzony wahadłowo. Prace potrwają do 15 grudnia, inwestycja pochłonie prawie 3 mln złotych.

  To jednak nie koniec niedogodności. Na trudności powinni nastawić się też pasażerowie pociągów PKP. Roboty drogowe postanowili wykorzystać też kolejarze i wyremontować przejazd kolejowy, znajdujący się w ciągu ul. Puckiej, na remontowanym odcinku drogi.
  - Ten przejazd obecnie wygląda bardzo dziwnie - wyjaśnia Wiesław Lewiński, zastępca dyrektora Zakładu Linii Kolejowych w Gdyni.

  - Od strony ul. Puckiej kierowca ma tylko półrogatki, natomiast od strony ul. 12 Marca tylko sygnalizację świetlną. A labirynt dla pieszych jest jeszcze w innym miejscu. Postanowiliśmy to poprawić. Cały przejazd będzie też dodatkowo odwodniony, gdyż teraz nierzadko po opadach stoją tam spore kałuże. Przed nami ogrom pracy, robotnicy muszą wykopać m.in. szeroką na 80 metrów i głęboką dziurę w ziemi.

  W związku z robotami kolejowymi od 6 października na 9 dni i nocy zostanie całkowicie wstrzymany ruch kolejowy na trasie Gdynia - Hel. Pociągi zastąpią specjalnie podstawione autobusy.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo