Bałtycka III liga: Trzy zwycięstwa, cztery porażki

Zbigniew Brucki
Tomasz Smuga
Trzy zwycięstwa i cztery porażki - to dokonania pomorskich jedenastek w 23. kolejce Bałtyckiej III ligi. Zadowoleni są futboliści i fani słupskiego Gryfa, gdańskiej Polonii i gdyńskiego Bałtyku. Ci z Lechii II Gdańsk, Cartusii Kartuzy, Arki II Gdynia i Korala Dębnica nie mają się z czego cieszyć.

Najwięcej emocji, jeszcze przed ich rozpoczęciem, wzbudzały pomorskie derby w Dębnicy, gdzie Koral podejmował Gryfa Słupsk. Obie drużyny plasują się w strefie spadkowej, więc punkty im są potrzebne jak woda rybom, by "nie popłynąć" do IV ligi. Mecz z rzędu tych, o których się mówi, że są za sześć, a nie trzy punkty, lepiej zaczęli miejscowi. Przeważali w polu, ale pod bramką Gryfa razili nieskutecznością. Kiedy jednak w 30 min. obrońca gości Wojciech Sterczewski został wyrzucony z boiska przez arbitra, wydawało się, że lada chwila gospodarze obejmą prowadzenie, bo dominowali na boisku, stwarzając sytuacje bramkowe. Nie potrafili ich jednak skutecznie zakończyć. Po zmianie stron było podobnie. Gospodarze atakowali, a młoda ekipa Gryfa umiejętnie się broniła i szukała okazji do kontrataków. Gol dla Korala wisiał jednak w powietrzu. W końcu padł... ale dla Gryfa, a szczęśliwym strzelcem był Daniel Sidor.

W innym pojedynku drużyn walczących o uratowanie się przed degradacją ważne zwycięstwo odniosła gdańska Polonia: w Dębnie nad Dębem 3:2. Co ciekawe, pierwszego gola kibice obejrzeli dopiero w 70 min., a kolejnego w 80. Wynik korzystny dla Dębu otworzył Mateusz Jóźwiak. Wyrównał Daniel Jaśniewski, a trzy minuty później dał prowadzenie gdańszczanom.

Do remisu 2:2 doprowadził Mateusz Szczurek i wydawało się, że podziałem punktów zakończy się ten pojedynek. Sędzia jednak przedłużył mecz o pięć minut i w tej ostatniej Adam Piątkowski zapewnił gdańszczanom jakże ważne trzy punkty.