Atom Trefl Sopot gładko wygrał w Belgii

Tylko niespodziewany kataklizm może przeszkodzić w awansie mistrzyń Polski do fazy play-off elitarnej Ligi Mistrzyń. Atom Trefl zajmuje w grupie C drugie miejsce za Vakifbankiem Stambuł. Ma w dorobku 9 punktów, a goniące go Dinamo Bukareszt 6. Spotkanie pomiędzy tymi zespołami zostanie rozegrane w Sopocie we wtorek, 17 grudnia o godz. 20.30. W pierwszym starciu tych ekip nasze zawodniczki wygrały 3:1.

W tej dogodnej sytuacji atomówki znalazły się dzięki "planowemu" zwycięstwu nad VDK. W środę w Gandawie podopieczne trenera Teuna Buijsa po prostu nie mogły przegrać z niedoświadczonym i najmłodszym zespołem w stawce.

Grające co 3-4 dni sopocianki nie popisały się jednak w Belgii. Co prawda wygrały 3:0, ale na styl, w jakim to zrobiły, trzeba spuścić zasłonę milczenia. Atomówki wyszły z założenia, że chcą zwyciężyć jak najmniejszym nakładem sił i taka taktyka mogła się na nich zemścić. Młode rywalki z VDK postawiły sobie za punkt honoru zdobycie pierwszego, historycznego seta w Lidze Mistrzyń. I trzeba zaznaczyć, że szczególnie w pierwszej partii były bardzo blisko tego celu.

Sopocianki popełniły aż 13 błędów serwisowych! Były też słabsze w przyjęciu od rywalek. Trener Buijs nie posłał na parkiet żadnej rezerwowej (Klaudia Kaczorowska w trzecim secie pojawiła się tylko na jedną zagrywkę). Usprawiedliwia je tylko to, że rozegrały w wyjazdowym meczu trzy sety. A już w sobotę w Orlen Lidze zagrają o godz. 14.45 w Dąbrowie Górniczej z Tauronem MKS.

VDK Gent Dames - Atom Trefl Sopot 0:3 (23:25, 14:25, 21:25)

VDK: Divoux (2 punkty), Goliat (6), Verhulst (2), De Valkeneer (7), Catry (7), Verstrepen (11), Lemey (libero) oraz Van Cleemputte, De Schrijver

Atom Trefl: Bełcik (3), Leys (13), Podolec (14), Szełuchina (6), Efimienko (11), Molnar (9), Zenik (libero) oraz Kaczorowska