MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Arka razem z Akademią Piłkarską Malbork

Janusz Woźniak
Arka szuka sojuszników w wyszukiwaniu młodych futbolowych talentów. Po podpisaniu umowy o współpracy z Orkanem Rumia, teraz podobny dokument podpisano z Akademią Piłkarską Malbork, a kolejnym krokiem w tym kierunku będzie podpisanie umowy w Pucku.

Dokumenty o współpracy z APM podpisali - ze strony Arki dyrektor sportowy Andrzej Czyżniewski i trener koordynator młodzieży Jacek Dziubiński, a ze strony akademii prezes APM Wojciech Barnat i sekretarz zarządu prof. Zbigniew Jastrzębski.

- Ta umowa to kolejny krok w budowaniu przez nas sieci ośrodków, z którymi współpracować będziemy ściśle w zakresie wypromowania młodych talentów. To także promocja i popularyzacja Arki Gdynia w szeroko pojętym regionie. Dla nas oparcie drużyny na zawodnikach zagranicznych było potrzebą chwili i wynika z aktualnej sytuacji na rynku piłkarsko--menedżerskim. W dłuższej perspektywie budować musimy zaplecze złożone z wychowanków lub utalentowanych zawodników z najbliższego otoczenia - powiedział dyrektor Czyżniewski.

Umowa zakłada współpracę w zakresie szkolenia zawodników grup młodzieżowych obu klubów. Obejmuje zarówno aspekty szkoleniowe, jak i wychowawcze oraz medyczne. Dzięki niej będą się odbywać szkolenia. Zakłada się udział trenerów i instruktorów akademii w treningach organizowanych przez trenerów Arki, organizowanie konferencji szkoleniowych, konsultacji w zakresie programów szkoleniowych. Przewidziane są także sparingi między drużynami młodzieżowymi.

- Najważniejszym aspektem takiej współpracy jest to, aby nie zmarnować talentów. Nie może w ich przypadku być stagnacji w rozwoju i szkoleniu. Taki młody zawodnik nie może zginąć po przyjściu do zespołu ekstraklasy. Należy mu dawać szanse gry w Młodej Ekstraklasie, juniorach, a gdy nie ma tam pewnego miejsca, wypożyczyć albo odesłać do macierzystego klubu i monitorować - przedstawił swój punkt widzenia prof. Jastrzębski.

Efektem tej współpracy jest już przyjście z Malborka do zespołu Młodej Ekstraklasy Arki utalentowanego napastnika Karola Szostka.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikbaltycki.pl Dziennik Bałtycki