Arka Gdynia - Wisła Kraków 0:1

red.
Arka Gdynia przegrała z Wisłą Kraków 0:1 w pierwszym meczu rundy wiosennej ekstraklasy. Na nowym stadionie gdyńscy piłkarze przegrali po dobrym meczu.

Partyk Małecki dał trzy punkty Wiśle Kraków. Arka z 17 punktami nadal jest przedostatnią drużyną tabeli.

Znamy już składy:
Arka Gdynia: Moretto - Szmatiuk, Rozic, Bruma, Noll, Płotka, Bednarek, Giovanni, Bożok, Zawistowski, Mawaye

Wisła Kraków: Pareiko - Chaves, Jaliens, Cikos, Paljic, Wilk, Melikson, Siwakow, Małecki, KIrm, Genkow

Drużyny już są na boisku, zaraz początek meczu.

Gramy! Zaczyna Arka.

3 min. Świetna akcja Arki i, niestety, niecelny strzał Mawaye

5 min. Dośrodkowanie piłkarza Wisły, ale Moretto pewnie chwyta piłkę

7 min. Na razie dobry mecz, obie drużyny atakują raz za razem, jednak bez celnych strzałów

10 min. Genkow przewraca się w polu karnym Arki, ale nie ma mowy o rzucie karnym. A jednak - faul na Bułgarze był, ale sędzia go nie zauważył... Szczęście piłkarzy z Gdyni...

13 min. Rzut rożny. Dośrodkowuje Zawistowski i celna główka Rozica. Broni jednak Pareiko

17 min. Mecz zrobił się brzydki, chaotyczny. Piłkarze grają w środku boiska

26 min. Bardzo dobrze zaczęła grać Arka. Kilka ładnych akcji. Niestety, bez gola. A teraz żółta kartka dla Płotki za faul na Meliksonie

30 min. Dobra akcja Małeckiego, ale strzał niecelny. Obrona Arki kompletnie się pogubiła

32 min. Coraz pewniej gra z kolei Wisła. Dobrze rozgrywają Melikson i Kirm

35 min. Wisła gra w piłkę, Arka się broni. Nadal 0:0

37 min. Okazja dla Arki! Dośrodkowanie w pole karne i niecelny strzał Mawaye

38 min. Teraz szansa dla Wisły! Cikos nad bramką. Nawałnica krakowska trwa!

41 min. Trzy rzuty rożne Arki pod rząd. Bez rezultatu...

43 min. Ale akcja Wisły! Dośrodkowanie Cikosa zamieniło się w strzał. Na róg wybija Moretto!

45 min. Sędzia dolicza minutę

46 min. Koniec pierwszej połowy. Więcej okazji miała Wisła, ale Arka broniła się szczęśliwie. Na razie wicelider ekstraklasy nie znalazł sposobu na przedostatnią drużynę w tabeli. Czekamy na drugą połowę, zapraszamy za kilkanaście minut!

II POŁOWA
45 min. Zaczynamy drugą część spotkania. Drużyny bez zmian

48 min. Dobra akcja Wisły i strzał Meliksona minimalnie niecelny

53 min. Walka trwa. Dobry mecz w Gdyni, z lekką przewagą Wisły. Jaliens uderzał nawet przewrotką

56 min. Powinno być 1:0 dla Arki! W zamieszaniu w polu karnym strzelał Mawaye, ale zbyt słabo i bramkarz gości złapała piłkę!

61 min. Zmiana w Arce. Schodzi Giovanni, wchodzi Labukas

68 min. Dośrodkowanie Bednarka i Rozic nad bramką Wisły. Mecz walki trwa

73 min. Rzut wolny dla Wisły z rogu pola karnego. Dośrodkowanie Kirma i Małecki myli się strzelając głową!

76 min. Posiadanie piłki: 50 do 50 proc. Mecz bardzo wyrównany

83 min. Arka coraz częściej atakuje, niestety, bez rezultatów...

86 min. Zmiany w Wiśle. Schodzą Kirm i Siwakow. W ich miejsce Żurawski i Jirsak

87 min. Druga zmiana w Arce: schodzi Mawaye, wchodzi debiutant, Peruwiańczyk Junior Ross

88 min. I ostatnia zmiana w Arce. Za Bożoka wchodzi Burchardt

89 min. GOOOL dla Wisły! Partyk Małecki wszedł w pole karne i uderzył w górny róg bramki. Bramkarz Arki bez szans!

90 min. Sędzia dolicza trzy minuty. Przy bramce błąd popełnił Szmatiuk, który pozwolił wiślakowi na strzał