Arka Gdynia - GKS Katowice 3:0 [SKRÓT MECZU, WIDEO]

Tomasz Bołt
Gdyńska Arka nie dała w sobotę szans ekipie GKS-u Katowice. Podopieczni trenera Pawła Sikory wygrali na własnym stadionie aż 3:0. Zapraszamy do obejrzenia najciekawszych akcji tego pojedynku.

W meczu nie brakowało kontrowersji. Już w 10. minucie spotkania sędzia mógł podyktować dla GKS-u rzut karny, ale ostatecznie nie zdecydował się wskazać na "wapno". 11 minut później arbiter przyznał natomiast rzut karny dla Arki. Na bramkę zamienił go Mateusz Szwoch.

Dla Szwocha był to szczególnie udany dzień. W drugiej połowie zawodnik gdyńskiej Arki podwyższył bowiem wynik spotkania na 2:0. Kropkę nad "i" postawił natomiast Bartosz Ślusarski.

Rywale z Katowic również mieli kilka dogodnych okazji. Szczęśliwie jednak dla gdynian, nie potrafili ich zamienić na bramki, której skutecznie strzegł Michał Szromnik.

Arka z dorobkiem 42 punktów zajmuje obecnie trzecie miejsce w ligowej tabeli. Drugi jest GKS Bełchatów, który wyprzedza nasz zespół o zaledwie dwa "oczka".