Arka Gdynia - Cracovia Kraków 3:0 (2:0)

Emil Noll zagrał kolejny dobry mecz w barwach Arki
Emil Noll zagrał kolejny dobry mecz w barwach Arki Tomasz Bołt
W meczu piłkarskiej ekstraklasy Arka Gdynia wygrała z Cracovią Kraków 3:0 (2:0). Arka: Moretto - Płotka, Rozić, Szmatiuk, Noll - Duarte (61 Mawaye), Zawistowski, Bożok, Glavina - Labukas (77 Ivanovski) - Siemaszko (68 Czoska). Cracovia: Kaczmarek - Struna, Trivunović, Kosanović, Suart - Boljević, Radomski - Visnakovs (81 Suworow), Klich (66 Giza), Nitbazonkiza - Masaryk (62 Dudzic).

1 minuta - sędzia Paweł Pskit z Łodzi rozpoczął to spotkanie

5 min. - odważna akcja Duarte i róg dla Arki. Po kornerze niecelny strzał głową Labukasa

6 min. - ponownie głową strzelał Labukas, ale bez problemów piłkę złapał Kaczmarek

7 min. - po akcji Glaviny strzelał Labukas, ale został zablokowany i piłka znowu wylądowała w rękach Kaczmarka. Początek meczu dla Arki, która gra dynamicznie i z zaangażowaniem

12 min. - żółta kartka dla Boljevicia za faul na Bożoku

13 min. - 1:0 dla Arki! Paweł Zawistowski strzałem z rzutu wolnego, po fatalnym błędzie Kaczmarka, strzelił gola!!! Piłka odbiła się od słupka, od bramkarza Cracovii i wpadła do siatki!

15 min. - dośrodkowanie Duarte z wolnego, głową zgrał piłkę Noll, próbował strzelać Rozić, ale piłkę odbił przed siebie Kaczmarek, a nadbiegający Labukas wpakował piłkę

21 min. - pierwsza groźna akcja Cracovii. Nitbazonkiza wpadł z piłką w pole karne, ale nie zdołał pokonać Moretto w sytuacji sam na sam

24 min. - strzał Nolla po indywidualnej akcji, ale piłkę odbił Kaczmarek

29 min. - żółta kartka dla Płotki

33 min. - po dośrodkowaniu Masaryka, piłkę w polu karnym przejął Nitbazonkiza, ale jego strzał zablokował Płotka

40 min. - indywidualna akcja Nitbazonikzy powstrzymana przez obrońców Arki

45 min. - koniec pierwszej połowy! Arka prowadzi z Cracovią 2:0!

46 min. - początek drugiej połowy meczu

50 min. - żółta kartka dla Siemaszki za faul na Radomskim

54 min. - po akcji Nolla, źle piłkę wybijał Stuart, ale Duarte nie potrafił tego wykorzystać

58 min. - szybka akcja Nitbazonkizy, który podał na czwarty metr do Klicha, ale ten w doskonałej sytuacji strzelił wprost w Moretto

59 min. - Duarte w dobrej sytuacji, po błędzie obrońców, strzelił obok bramki Cracovii

61 min. - zmiana w Arce: za Duarte wszedł Mawaye

62 min. - zmiana w Cracovii: za Masaryka wszedł Dudzic

64 min. - żółta kartka dla Dudzica

66 min. - zmiana w Cracovii: za Klicha wszedł Giza

68 min. - zmiana w Arce: za Siemaszkę wszedł Czoska

75 min. - żółta kartka dla Moretto

77 min. - zmiana w Arce: za Labukasa wszedł Ivanovski

78 min. - świetna kontra Arki! Ivanovski strzałem w długi róg posłał piłkę do siatki! Arka - Cracovia 3:0!!! Żółta kartka dla Ivanovskiego za zdjęcie koszulki.

81 min. - żółta kartka dla Suarta

81 min. - zmiana w Cracovii: za Visnakovsa wszedł Suworow

88 min. - świetna indywidualna akcja Nitbazonkizny, który oddał silny strzał, ale kapitalną interwencją popisał się Moretto