Akcja na rzecz gdańskiego hospicjum. Znane osoby malowały...

  Akcja na rzecz gdańskiego hospicjum. Znane osoby malowały pisanki w Galerii Bałtyckiej [ZDJĘCIA]

  P.Hukało

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Akcja na rzecz gdańskiego hospicjum. Znane osoby malowały pisanki w Galerii Bałtyckiej [ZDJĘCIA]
  1/27
  przejdź do galerii

  ©Przemek Świderski

  Świąteczne spotkanie pod nazwą „Wielkanocne Jaja”, będące tradycyjnym punktem programu „Pól Nadziei”, corocznej akcji środowiska hospicyjnego, odbyło się w sobotę 28 marca w Galerii Bałtyckiej. Przez cały weekend wolontariusze hospicjum kwestują na rzecz podopiecznych placówki.


  W warsztatach dekorowania jaj i pisanek wzięły udział znane osoby ze świata kultury i sportu, m.in. Dorota Kolak, Aleksandra Woźniak, Iwona Guzowska, Małgorzata Rakowiec, Darek Michalczewski, Maciek Kosycarz, Maciek Gleba Florek, Koszykarze Trefla Sopot i Piłkarze Lechii Gdańsk oraz Wikingowie Gdańsk.

  Warsztaty zdobienia pisanek poprowadziły Ania Frańczak i Ola Szwarc ze Stowarzyszenia Kunszt oraz Justyna Stachura, właścicielka sklepu Magiczny Haft.
  W programie były także warsztaty florystyczne “Zrób sobie wielkanocną palemkę” prowadzone przez Katarzynę Tkaczewską z Zielonego Studia oraz stanowisko “Fajnych bab”, na którym każdy mógł udekorować wielkanocną babeczkę. Na finał o godz. 16.30, w żywiołowym i radosnym koncercie muzyki gospel, wystąpił Młodzieżowy Chór Juventus z Tczewa. Imprezę poprowadziła Beata Szewczyk z Radia Gdańsk.

  Jeszcze w niedzielę, 29 marca, na terenie Galerii Bałtyckiej, wolontariusze Fundacji Hospicyjnej i Hospicjum im. ks. E. Dutkiewicza SAC kwestują na rzecz podopiecznych Hospicjum w Gdańsku. Każdy z nas może pomóc hospicjum już dziś, przekazując 1% podatku, KRS 0000 201 002 lub wpłacając darowiznę na konto: 72 1540 1098 2001 5562 4727 0001. Więcej informacji na stronie www.fundacjahospicyjna.pl.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo