8 medali Rebelii Kartuzy podczas Mistrzostw Polski Low-kick w Kickboxingu seniorów i juniorów

Lucyna Puzdrowska
Dwa srebrne i sześć złotych krążków wywalczyli zawodnicy Rebelii Kartuzy podczas Mistrzostw Polski w Kickboxingu w Nowej Soli. Nadesłane/Rebelia Kartuzy
W weekend 14-16 kwietnia Nowa Sól stała się areną zmagań ringowej odmiany kickboxingu - low-kick. Podczas turnieju o przepustki na Mistrzostwa Świata w Lizbonie walczyło 402. zawodników ze 102. klubów. W czempionacie wystąpiła też 11-osobowa reprezentacja Rebelii Kartuzy pod wodzą Patryka Zaborowskiego, inkasując aż 8 medali, w tym dwa srebrne.

Wszystkie medale Rebelianci wywalczyli w grupie wiekowej juniorów. Po raz kolejny solidnie spisali się dwaj finaliści low-kick Kacper Śleszyński (75 kg) oraz Kamil Kąkol (81 kg). W walkach finałowych przegrali na punkty 3:0 z reprezentantami Piły i Kutna.

Tegoroczne mistrzostwa szczególnie obfitowały w brązowe medale, których zawodnicy z Kaszubskiego Centrum Sportów Walki zdobyli aż 6

Cztery osoby potwierdziły ringowy dorobek medalowy sprzed roku, a dwie debiutowały na podium. Brązowe medale Mistrzostw Polski Low-kick zdobyli: Margareta Kąkol (65 kg), Karolina Szymichowska (65 kg), Emilia Gruchała-Węsierska (52 kg), Marcel Drewa (60 kg), Kacper Cybula (+91 kg) oraz Nikodem Wilczewski.

Poza strefą medalową znaleźli się Karina Pioch (56 kg senior), Jakub Domaros (71 kg junior) oraz Robert Fierka (81 kg junior).

Trener podsumowuje

- Tegoroczne zmagania low-kick co prawda nie przyniosły złotych medali, jak to było w latach ubiegłych, natomiast zwiększyliśmy liczbę medali, co jest rekompensatą za brak złotych krążków - komentuje trener Patryk Zaborowski. - Nasi finaliści Kacper i Kamil przegrali finały po bardzo wyrównanych walkach, różnicą kilku celnych trafień. Teraz zeka nas kilka dni przerwy i wyruszamy do Będzina, na kolejne mistrzostwa, tym razem w light-contact.

Klub składa serdeczne podziękowania dla trenerów motorycznych - Bartosza Kuhla i Adriana Mańkowskiego oraz dla sponsorów wyjazdu - Jarosława Brylowskiego i Artura Słabka.

8 medali Rebelii Kartuzy podczas Mistrzostw Polski Low-kick ...