11-letnia dziewczynka urodziła dziecko w gdańskim szpitalu. Według nieoficjalnych informacji, jakie podaje reporter Polsat News, dziecko skrzywdził mężczyzna, który miał się nią opiekować. Do zdarzenia dojść miało na Ukrainie. Zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa złożyła matka dziewczynki i starogardzka policja.

11-letnia dziewczynka w ciąży trafiła do szpitala w Starogardzie Gdańskim

Dziewczynka trafiła do szpitala w Starogardzie Gdańskim, skąd przewieziono ją do szpitala w Gdańsku. Tam urodziła dziecko. Prokuratura prowadzi w tej sprawie śledztwo. 11-latka najprawdopodobniej zaszła w ciążę na Ukrainie.

Zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa złożyła matka dziewczynki. Śledztwo będzie prowadzone w kierunku art.

200 par. 1 Kodeksu karnego, czyli doprowadzenia do obcowania płciowego małoletniej poniżej 15 roku życia. Za ten czyn grozi od 2 do 12 lat - powiedział Polsat News Mariusz Duszyński z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.

Sprawą zajmie się ukraińska prokuratura?

11-letnia, młoda matka przebywała w Polsce dopiero od września tego roku. Wszystko więc wskazuje, że 11-latka zaszła w ciążę na Ukrainie - podaje reporter Polsat News. - Prawdopodobnie więc śledztwo zostanie przekazane na Ukrainę.

____________________________________________________
Zobacz także:
Podsumowanie tygodnia na Pomorzu