Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Zziębnięty i wychłodzony mężczyzna leżał w wiacie śmietnikowej na Oruni. Został uratowany przez policjantów

gp
KMP w Gdańsku
Dzielnicowi z Oruni udzielili pomocy mężczyźnie, który znajdował się w sytuacji zagrażającej życiu. Bezdomny mężczyzna leżał w wiacie śmietnikowej. Potrzebował już pomocy medycznej. Policjanci dotarli na czas i wezwali pogotowie. Policja apeluje, aby nie przechodzić obojętne obok osób bezdomnych, pod wpływem alkoholu, szczególnie w chłodne dni.

- W sobotę o godzinie 11.30 dzielnicowi sierż. Przemysław Paluchowski i dzielnicowy mł.asp. Mirosław Kliczkowski dostali zgłoszenie o tym, że przy jednej z wiat śmietnikowych leży mężczyzna - mówi st.asp. Karina Kamińska z KMP w Gdańsku. - Tego dnia na dworze panowała niska temperatura. Policjanci we wskazanym miejscu nie znaleźli jednak mężczyzny, ale postanowili sprawdzić z uwagi na warunki pogodowe, czy w innych wiatach przebywają osoby narażone na wychłodzenie organizmu.

W jednej z wiat zauważyli mężczyznę. Był skrajnie wyczerpany i wychłodzony. Nie mógł też poruszać się o własnych siłach. Z mężczyzną był utrudniony kontakt, kilkukrotnie stracił świadomość. W chwili kiedy dotarli do niego policjanci, mężczyzna potrzebował już pomocy medycznej - opisuje policja.

Na miejsce natychmiast wezwane zostało pogotowie. Dzielnicowi okryli bezdomnego 63-latka kocem termicznym i monitorowali jego funkcje życiowe do czasu przyjazdu zespołu karetki pogotowia. Mężczyzna decyzją ratowników został przewieziony do szpitala.

Policja apeluje:
Nie bądźmy obojętni! Na wychłodzenie organizmu są szczególnie narażeni bezdomni, osoby starsze i osoby nietrzeźwe przebywające na dworze. Jeśli widzimy takiego człowieka, nie wahajmy się zadzwonić na numer alarmowy, aby powiadomić o tym funkcjonariuszy. Każde takie zgłoszenie będzie sprawdzone. Pamiętajmy, jeden telefon może uratować czyjeś życie!

Informacje o osobach bezdomnych przebywających w miejscach niemieszkalnych można przekazywać do: Samodzielnego Referatu Reintegracji MOPR w Gdańsku ul. Wolności 16, tel. 58/522 38 20 (poniedziałek, wtorek, czwartek MOPR czynny w godz. od 7.30 do 15.30, w środy w godz. od 8 do 17, w piątki w godz. od 7.30 do 14.30.), Straży Miejskiej w Gdańsku, tel. alarmowy 986.

POLECAMY w SERWISIE DZIENNIKBALTYCKI.PL:

od 16 latprzemoc
Wideo

CBŚP na Pomorzu zlikwidowało ogromną fabrykę „kryształu”

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dziennikbaltycki.pl Dziennik Bałtycki