Zwycięstwo zanotowane w Kielcach

Piłkarki ręczne UKS PCM Kościerzyna z tarczą wróciły z pojedynku w Kielcach, gdzie zmierzyły się z miejscową Koroną Handball.

Faworytem tego meczu był zespół Dariusza Męczykowskiego, jednak wystarczy przypomnieć spotkanie sprzed kilku tygodni z licealistkami z Płocka, by wiedzieć, że w takich meczach wszystko może się zdarzyć.

Początek spotkania w Kielcach był niezwykle wyrównany, a zawodniczki kościerskiej drużyny wyszły dopiero na prowadzenie przy stanie 6:5. Reakcja gospodyń była natychmiastowa. Szybkie akcje kielczanek zaowocowały tym, że pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem zespołu z Kielc 12:9. Pierwsze minuty drugiej odsłony mogły świadczyć o tym, że wskazówki trenera Dariusza Męczykowskiego nie trafiły na podatny grunt. Nadal przewagę utrzymywały gospodynie.

W 40 minucie spotkania gospodynie prowadziły 16:12. Dopiero od tego momentu szczypiornistki z Kościerzyny zaczęły grać na pełnych obrotach. UKS PCM Kościerzyna dominował na boisku, czego dowodem było zdobycie aż dziewięciu bramek z rzędu. Tym samym wyszły na prowadzenie 21:16. W końcowej fazie meczu zawodniczki z Kielc zniwelowały straty i na trzy minuty przed końcem spotkania ponownie zrobiło się nerwowo, ponieważ różnica stopniała jedynie do dwóch trafień. Na szczęście UKS nie dał odebrać zwycięstwa i ostatecznie wygrał 23:21.

Kolejny mecz UKS rozegrał w środę. Relację przedstawimy w kolejnym numerze.