MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Żukowski kanalizacyjny projekt-gigant będzie jeszcze większy. Umowa na kolejne ponad 20 kilometrów

Lucyna Puzdrowska
Lucyna Puzdrowska
Ogromny projekt kanalizacyjny realizowany w gminie Żukowo będzie jeszcze większy. Podpisano umowę na kolejne ponad 20 km kanalizacji w Baninie, Miszewie, Miszewku i Dąbrowie. Wartość dodatkowej inwestycji to ok. 22,5 mln zł, w tym 11,7 mln stanowi dofinansowanie z Unii Europejskiej - Funduszu Spójności.

Zadanie zostanie zrealizowane dzięki podpisaniu przez Spółkę Komunalną Żukowo i Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej aneksu do umowy o dofinansowanie projektu "Uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej na terenie gminy Żukowo – etap I". Aktualnie wartość całego projektu wynosi ponad 113,4 mln zł. Dofinansowanie z Funduszy Europejskich w ramach POIŚ wynosi ponad 58,5 mln zł.

Pomoże rozwiązać problem braku kanalizacji

Rozszerzenie inwestycji o nowe zadanie pozwoli na niemal całkowite rozwiązanie problemu związanego z brakiem kanalizacji sanitarnej w północnej części gminy, na obszarach odznaczających się szczególnie dynamicznym rozwojem zabudowy mieszkaniowej.

Przedsięwzięcie zakłada budowę kanalizacji sanitarnej w miejscowościach: Miszewo ul. Lotnicza, Miszewko ul. Lotnicza, Dąbrowa, Karwety, Dąbrowa i Banino ul. Lotnicza, Sadowa, Łąkowa, Źródlana, Ogrodowa, Wiśniowa, Pszenna Makowa, Rumiankowa, Chabrowa, Różana, Narcyzowa, Kubusia Puchatka, Jasia i Małgosi, Rodzinna, Jana Trepczyka, Halna, Kolorowa, Rolnicza.

Zakres inwestycji obejmie przede wszystkim budowę 20,2 km kanalizacji sanitarnej wraz z czteroma przepompowniami ścieków. Realizacja inwestycji przyczyni się do znacznego zwiększenia efektu ekologicznego – do sieci kanalizacyjnej włączonych zostanie kolejnych 1420 mieszkańców.

Dofinansowanie z Unii Europejskiej

- To ważne, że wraz z systematyczną rozbudową sieci kanalizacji sanitarnej idzie gigantyczne dofinasowanie ze źródeł zewnętrznych – mówi Wojciech Kankowski, burmistrz gminy Żukowo. – Dzięki wsparciu, nie tylko nie zwalniamy, ale wręcz zwiększamy tempo i zakres zadań inwestycyjnych.

Ogłoszenie i rozstrzygnięcie postępowania przetargowego przewidziane jest na przełom III i IV kwartału tego roku. Termin zakończenia planowany jest na II kwartał 2022 roku.

od 7 lat
Wideo

Zakaz krzyży w warszawskim urzędzie. Trzaskowski wydał rozporządzenie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dziennikbaltycki.pl Dziennik Bałtycki