Żółto-niebiescy byli gościnni

    Żółto-niebiescy byli gościnni

    Janusz Woźniak

    Dziennik Bałtycki

    Dziennik Bałtycki

    Szesnaście drużyn złożonych z 12-letnich piłkarzy przystąpiło do halowego turnieju Arka Cup 2009. Imprezie patronował prezydent Gdyni Wojciech Szczurek, a została ona zorganizowana z okazji jubileuszu 80-lecia istnienia Arki. Gospodarze w tym turnieju okazali się nadzwyczaj gościnni, zresztą podobnie jak inna reprezentująca Trójmiasto drużyna Lechii Gdańsk.
    W ogóle był to turniej w którym rozegrano wiele ciekawych spotkań, a faworyci - przynajmniej z nazwy - ciężaru odpowiedzialności za wynik nie udźwignęli. Ale taki jest właśnie urok młodzieżowego futbolu.
    W strefie medalowej Lech Poznań, w meczu o brąz, pokonał Unię Swarzędz 4:2. W finale największa niespodzianka gdyńskiego turnieju Zatoka Braniewo pokonała Dunajec Nowy Sącz 4:3, mimo, że Zatoka przegrywała w tym spotkaniu już 0:2.

    Wśród uczestników finałowego spotkania wybrano też najlepszych zawodników całej imprezy. Najwszechstronniejszym zawodnikiem został Miłosz Szczepański, a najlepszym bramkarzem Konrad Kociołek (obaj Dunajec). Natomiast królem strzelców zdobywca 17 goli, w tym decydującego o zwycięstwie w finale, Adam Wolak (Zatoka). Nie wybierano wprawdzie największego pechowca turnieju, ale na takie miano zasłużył zapewne bramkarz Arki 98 Gdynia Kacper Bużan, który jedną z interwencji okupił złamaniem dwóch palców u ręki.

    Oto ostateczna kolejność turnieju Arka Cup 2009 dla rocznika 1997: 1. Zatoka Braniewo, 2. Dunajec Nowy Sącz, 3. Lech Poznań, 4. Unia Swarzędz, 5. Chemik Police, 6. Polonia Bytom, 7. Pogoń szczecin, 8. Lechia Gdańsk, 9. OKS 1945 Olsztyn, 10. Salos Szczecin, 11. Arka Gdynia, 12, Arka 98, 13. Cracovia Kraków, 14. KS Gniezno II, 15. Arka II, 16. KS Gniezno.
    W hali GOSiR, w dniach 28 luty - 1 marca, odbędzie się drugi w tym roku i ostatni zarazem turniej Arka Cup 2009. Tym razem na boisku rywalizować będą 10-letni adepci futbolu.

    Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

    Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

    Komentarze

    Dodajesz komentarz jako: Gość

    Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

    Liczba znaków do wpisania:

    zaloguj się

    Sport z kraju i ze świata

    Zobacz więcej na Sportowy24.pl

    Tabela Ekstraklasy

    Lp. Drużyna M. Pkt. Z. R. P. Bramki
    Awans do grupy mistrzowskiej
    Miejsce w grupie spadkowej
    1 Wisła Kraków Live 9 17 5 2 2 18-9
    2 Lechia Gdańsk Live 8 17 5 2 1 13-8
    3 Jagiellonia Białystok Live 8 16 5 1 2 13-7
    4 Piast Gliwice Live 8 16 5 1 2 13-9
    5 Zagłębie Lubin Live 8 15 5 0 3 13-9
    6 Legia Warszawa Live 8 14 4 2 2 10-10
    7 Lech Poznań Live 9 13 4 1 4 13-11
    8 Korona Kielce Live 8 12 3 3 2 10-10
    9 Miedź Legnica Live 8 11 3 2 3 11-12
    10 Arka Gdynia Live 9 10 2 4 3 8-9
    11 Górnik Zabrze Live 8 8 1 5 2 8-11
    12 Wisła Płock Live 8 7 1 4 3 12-13
    13 Pogoń Szczecin Live 9 7 1 4 4 7-13
    14 Zagłębie Sosnowiec Live 8 6 1 3 4 12-16
    15 Śląsk Wrocław Live 8 6 1 3 4 8-13
    16 Cracovia Live 8 3 0 3 5 4-13

    Tabela PlusLigi

    Lp. Drużyna M Pkt Sety Małe punkty
    1. ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 30 75 81:31 2341:1985
    2. PGE Skra Bełchatów 30 72 81:29 2497:2251
    3. Trefl Gdańsk 30 65 74:35 2039:1853
    4. Asseco Resovia 30 57 64:42 2262:2157
    5. Indykpol AZS Olsztyn 30 57 69:49 2374:2205
    6. Jastrzębski Węgiel 30 57 67:47 4600:2032
    7. ONICO Warszawa 30 56 70:48 2693:2579
    8. Cuprum Lubin 30 45 56:59 2383:2381
    9. Cerrad Czarni Radom 30 43 58:58 2272:2221
    10. Warta Zawiercie 30 39 54:66 2463:2514
    11. GKS Katowice 30 36 49:65 2042:4595
    12. Stocznia Szczecin 30 34 52:71 2477:2596
    13. MKS Będzin 30 29 42:71 2213:2433
    14. Łuczniczka Bydgoszcz 30 21 33:77 1952:2202
    15. BBTS Bielsko-Biała 30 19 37:80 2401:2640
    16. Dafi Społem Kielce 30 15 24:83 2107:2472