Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Żołnierze są już w szpitalu w Kościerzynie. Terytorialści pomagają personelowi medycznemu Szpitala Specjalistycznego w walce z koronawirusem

Edyta Łosińska-Okoniewska
Edyta Łosińska-Okoniewska
Żołnierze WOT w Szpitalu Specjalistycznym w Kościerzynie
Żołnierze WOT w Szpitalu Specjalistycznym w Kościerzynie Szpital Specjalistyczny w Kościerzynie
Żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej pomagają personelowi medycznemu Szpitala Specjalistycznego w Kościerzynie w walce z koronawirusem. Terytorialsi mają sporo obowiązków. Ci z uprawnieniami kierowcy, będą jeździć w karetkach "wymazowych".

Żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej są już w Szpitalu Specjalistycznym w Kościerzynie! Ich zadaniem jest wsparcie personelu medycznego zgodnie z bieżącymi potrzebami szpitala.

- Szpital Specjalistyczny w Kościerzynie Sp. z o.o. jest bezpośrednio zaangażowany w walkę z pandemią COVID-19 jako szpital wielospecjalistyczny, zapewniający również opiekę nad pacjentami z dodatnim wynikiem badania w kierunku zakażenia SARS-CoV-2. Teraz w tej wojnie wspierają nas żołnierze WOT, a obecnie liczy się każda para rąk gotowych do pracy - informuje Marta Hess ze Szpitala Specjalistycznego w Kościerzynie. - Już od końca minionego tygodnia czterech gotowych do działania terytorialsów pełni służbę w naszym szpitalu.-

[b]Jakie zadania mają żołnierze w szpitalu?

Lista zadań jakie mogą wykonywać żołnierze-ochotnicy jest uzależniona od aktualnych potrzeb personelu medycznego i posiadanych kwalifikacji samych żołnierzy. Zaczynając od pomiaru temperatury pacjentów i personelu, obsługi monitoringu termowizyjnego, poprzez kierowanie osób wchodzących na teren szpitala i prowadzenie karetek wymazowych - to częściowy zakres wsparcia jakiego mogą udzielić nowi sojusznicy.

- Żołnierzy WOT można spotkać przed szpitalem, jako wzmocnienie ochrony i monitorowanie dostępu do placówki, ale również są bezpośrednio zaangażowani w pracę Szpitalnego Oddziału Ratunkowego - dodaje Marta Hess. - Zajmują się tam między innymi kierowaniem osób wchodzących na teren szpitala i pomagają przy triażu.

Jak się okazuje, dwóch żołnierzy z uprawnieniami kierowcy zostało oddelegowanych do prowadzenia pojazdów, będących specjalnymi ambulansami przeznaczonymi do pobierania próbek wymazów na obecność koronawirusa SARS-CoV-2 bezpośrednio w domach osób z podejrzeniem choroby COVID-19.

Terytorialsi będą dużym wsparciem dla pracowników szpitala. Dzięki ich pomocy ratownicy medyczni i pielęgniarki mogą skupić się na ratowania zdrowia i życia pacjentów, co jest dla nich priorytetem.

od 16 latprzemoc
Wideo

CBŚP na Pomorzu zlikwidowało ogromną fabrykę „kryształu”

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dziennikbaltycki.pl Dziennik Bałtycki