Zniszczenia po nawałnicy na Pomorzu. Reportaż wideo i...

  Zniszczenia po nawałnicy na Pomorzu. Reportaż wideo i interaktywna mapa

  Maria Poznańska

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Skutki nawałnicy, jaka w piątek, 11 sierpnia w nocy przeszła przez Pomorze, usuwane będą nawet przez kilka najbliższych lat. Leśnicy mówią, że powalone drzewa usuwać będą nawet do 2019 roku. Trwa także wznawianie dostaw prądu do mieszkańców wielu miejscowości. Bez prądu pozostaje ponad 17 tys. odbiorców. Przygotowaliśmy reportaż wideo z tego, co dzieje się na terenach, przez które przeszła nawałnica. Polecamy!
  Sprawdź na interaktywnej mapie miejsca, zniszczone przez żywioł. Zobacz galerie naszych fotoreporterów z miejsc, gdzie ludzie walczą ze skutkami nawałnicy z 11 sierpnia 2017 roku. [Najedź na czerwony punkt na mapie, zobacz zdjęcie i kliknij w link.]

  Czekamy na Wasze zdjęcia zniszczonych miejscowości, dróg, lasów, domów. Ślijcie na adres internet@prasa.gda.pl oraz na Facebooku. Wszystkie materiały umieścimy na mapie i pokażemy efekty żywiołu, który zmiótł z powierzchni ziemi hektary lasów na Pomorzu:


  Zobacz także:


  Pomoc poszkodowanym w nawałnicach na Pomorzu:  Zbiórkę środków na rzecz poszkodowanych w ulewach uruchomił Caritas Polska, przeznaczając od razu na pomoc 30 tys. zł - pieniądze pochodziły ze specjalnego funduszu klęsk żywiołowych. Najintensywniejsze działania podejmuje Caritas Diecezji Pelplińskiej, na której terenie znajdują się najbardziej poszkodowane miejscowości.

  Aby pomóc poszkodowanym, można wysłać SMS z hasłem WICHURA pod numer 72052 (koszt 2,46 zł z VAT) lub dokonać wpłaty z dopiskiem: WICHURA na specjalnie uruchomione konto: 48 8342 0009 2000 1876 2000 0003.

  „Jesteśmy cały czas wstrząśnięci skutkami burz, które z piątku na sobotę przeszły przez terytorium naszej diecezji. Dlatego zwracam się z prośbą o pieniężne wsparcie poszkodowanych poprzez zbiórkę do puszek, która zostanie przeprowadzona we wszystkich kościołach diecezji pelplińskiej w najbliższą niedzielę, 20 sierpnia po każdej mszy świętej” - napisał w odezwie biskup diecezjalny Ryszard Kasyna.


  Działa też Polski Czerwony Krzyż, którego pomorski oddział natychmiast przekazał 25 tys. zł na pomoc w formie rzeczowej. (ewel)

  Sprawdź także:Dodatkowa infolinia Energi - kiedy wróci prąd?

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo