Złoto w sztafecie ex aequo

    Złoto w sztafecie ex aequo

    Paweł Kowalski

    Dziennik Bałtycki

    Dziennik Bałtycki

    Rzadki przypadek zdarzył się podczas lekkoatletycznych mistrzostw Polski juniorów (zawodników 18 i 19-letnich), które rozgrywane były na stadionie w Toruniu. W drugim dniu imprezy, na zmoczonej po wielkiej deszczowej ulewie bieżni, o palmę pierwszeństwa zaciekle rywalizowały sztafety 4 x 100 m.
    Kto wygrał, ustalono dopiero po... trzech godzinach, analizując nie tylko zapis fotokomórki, ale rozpatrując dodatkowo protest zdyskwalifikowanej ekipy Zawiszy Bydgoszcz.

    Ostatecznie złote medale przyznano sztafecie SKLA Sopot, a także sklasyfikowanej ex aequo Juvenii Puszczykowo. Obie sztafety cały dystans 400 metrów pokonały w czasie 42,39.
    Sopocianie biegli w składzie: Jaromir Świgoń, Gustaw Jacewicz, Grzegorz Sobieszczyk, Szymon Sirocki. Było to jedyne złoto w woreczku dziesięciu medali zdobytych ogółem przez pomorskich lekkoatletów na tych mistrzostwach.

    Zdobywcy srebrnych medali okazali się: Bartosz Kobyłka (AZS AWFiS Gdańsk) w rzucie oszczepem, Patryk Rogowski (Lechia Gdańsk) w chodzie na 10 000 m, Olga Frąckowiak i Marian Szczepański (oboje AZS AWFiS) w skoku o tyczce, Piotr Noga (LLKS Ziemi Kociewskiej Skórcz) w rzucie młotem.

    Brązowe krążki przywieźli z kolei: Aleksandra Kobysz (Junior Sopot) na 100 m ppł, Wojciech Hallman (Lechia Gdańsk) w chodzie na 10 000 m, Piotr Hajdysz (AZS AWFiS) w oszczepie oraz kobieca sztafeta 4x100 m AZS AWFiS w składzie Katarzyna Wesołowska, Marta Odrzywołek, Karolina Fiszer, Aleksandra Piętka.

    Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

    Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

    Komentarze

    Dodajesz komentarz jako: Gość

    Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

    Liczba znaków do wpisania:

    zaloguj się

    Sport z kraju i ze świata

    Zobacz więcej na Sportowy24.pl

    Tabela Ekstraklasy

    Lp. Drużyna M. Pkt. Z. R. P. Bramki
    Awans do grupy mistrzowskiej
    Miejsce w grupie spadkowej
    1 Lechia Gdańsk Live 15 31 9 4 2 25-15
    2 Jagiellonia Białystok Live 15 28 8 4 3 26-18
    3 Legia Warszawa Live 15 26 7 5 3 25-18
    4 Wisła Kraków Live 15 25 7 4 4 28-19
    5 Piast Gliwice Live 15 25 7 4 4 21-18
    6 Korona Kielce Live 15 25 7 4 4 18-15
    7 Pogoń Szczecin Live 15 22 6 4 5 22-18
    8 Lech Poznań Live 15 21 6 3 6 21-21
    9 Arka Gdynia Live 15 20 5 5 5 21-17
    10 Wisła Płock Live 15 18 4 6 5 23-24
    11 Zagłębie Lubin Live 15 17 5 2 8 22-26
    12 Śląsk Wrocław Live 15 16 4 4 7 24-22
    13 Cracovia Live 15 14 3 5 7 11-18
    14 Górnik Zabrze Live 15 13 2 7 6 15-25
    15 Miedź Legnica Live 15 13 3 4 8 16-32
    16 Zagłębie Sosnowiec Live 15 11 2 5 8 21-33

    Tabela PlusLigi

    Lp. Drużyna M Pkt Sety Małe punkty
    1. Aluron Virtu Warta Zawiercie 0 0 0:0 0:0
    2. Asseco Resovia Rzeszów 0 0 0:0 0:0
    3. Cerrad Czarni Radom 0 0 0:0 0:0
    4. Chemik Bydgoszcz 0 0 0:0 0:0
    5. Cuprum Lubin 0 0 0:0 0:0
    6. GKS Katowice 0 0 0:0 0:0
    7. Indykpol AZS Olsztyn 0 0 0:0 0:0
    8. Jastrzębski Węgiel 0 0 0:0 0:0
    9. MKS Będzin 0 0 0:0 0:0
    10. ONICO Warszawa 0 0 0:0 0:0
    11. PGE Skra Bełchatów 0 0 0:0 0:0
    12. Stocznia Szczecin 0 0 0:0 0:0
    13. Trefl Gdańsk 0 0 0:0 0:0
    14. ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 0 0 0:0 0:0