Zlot z okazji 30-lecia ZHR. Harcerze na ulicach Gdańska i Gdyni, zaproszą mieszkańców do wspólnego świętowania 1 września [program]

red.Zaktualizowano 
mat. prasowy
29 sierpnia na Wyspie Sobieszewskiej w Gdańsku rozpocznie się regionalny Zlot z okazji 30-lecia Związku Harcerstwa Rzeczpospolitej. Do 1 września blisko 1000 pomorskich harcerek i harcerzy, a także zuchów i zuchenek weźmie udział w zorganizowanych przez Okręg Pomorski ZHR grach miejskich, rywalizacjach chorągwi harcerek i chorągwi harcerzy, warsztatach, koncertach i innych atrakcjach.

Harcerze zjadą do Trójmiasta

Do stolicy Pomorza na Zlot z okazji 30-lecia Związku Harcerstwa Rzeczpospolitej zjadą się 29 sierpnia hufce z Gdańska, Gdyni i Sopotu, a także Wejherowa, Rumi, Kościerzyny, Kartuz, Bytowa czy Olsztyna, który również przynależy do Okręgu Pomorskiego ZHR.

ZHR przyszło na świat w Trójmieście. Gala 30-lecia ZHR odbył...

Zlot odbywa się pod patronatem Marszałka Województwa Pomorskiego Mieczysława Struka a Mecenasem Głównym happeningów jest Energa S.A. Współorganizatorem Zlotu jest Miasto Gdańsk.

Czytaj także

Gra trójmiejska

Pierwszego dnia zlotu, w czwartek 29 sierpnia, harcerki i harcerze z Pomorza wyjdą w przestrzeń miejską Gdyni i Gdańska. Tego dnia będą realizowane dwie równoległe akcje – pierwszą z nich będzie gra miejska dla harcerek i harcerzy. Podczas tej gry harcerze przeniosą się w lata 80. i poznają oba miasta: ich przestrzeń, historię, kulturę i mieszkańców z czasów, gdy rodził się w Trójmieście ZHR. Drugą z nich będzie happening miejski, podczas którego mieszkańcy będą mogli sprawdzić się w typowo harcerskich aktywnościach w trzech punktach Gdańska: przy Muzeum II Wojny Światowej, Stadionie Żużlowym im. Zbigniewa Podleckiego i Centrum Hevelianum.
Natomiast w Gdyni przy Muzeum Miasta Gdyni, Stadionie Narodowym Rugby i Centrum Nauki Experyment.

Zaproszenie dla mieszkańców Trójmiasta

29 sierpnia w czwartek harcerze zapraszają wszystkich mieszkańców Gdańska i Gdyni, a szczególnie rodziny z dziećmi, do udziału w miejskim harcerskim happeningu. Punkty w Gdańsku – Stadion Żużlowy, Centrum Hevelianum i Muzeum II Wojny Światowej, natomiast w Gdyni przy Muzeum Miasta Gdyni, Stadionie Narodowym Rugby i Centrum Nauki Experyment - będą otwarte w godzinach 10:00-16:00.

Wspólny hymn i balony z przesłaniem

W niedzielę 1 września od godziny 10.00 na Długim Targu w Gdańsku i jego okolicach harcerki i harcerze będą rozdawać mieszkańcom i turystom balony z przesłaniem Nigdy więcej wojny w kilku językach oraz inne okolicznościowe pamiątki, a o godz.11.00 rozciągną ponad 100 m biało – czerwoną flagę i zaproszą wszystkich obecnych do wspólnego odśpiewania hymnu.

Program Zlotu

28 sierpnia (śr)
godz. 18.00 : otwarta rejestracja drużyn, uczestników,postawienie namiotów, czas własny drużyn

29 sierpnia (czw.)

6.00 - 8.00 rejestracja drużyn uczestników w biurze zlotu
8.30 – apel rozpoczynający zlot, w którym wezmą udział prezydenci lub przedstawiciele trójmiejskich miast, Urzędu Marszałkowskiego i biura wojewody oraz władze ZHR.
10.00 - 16.00 - gra miejska
20.00 – wieczór zlotowy, śpiewogranie, koncert "U Studni"
22.30 - cisza nocna, kawiarenka 15+

30 sierpnia (pt. )

do 9.30 - śniadania i wyjścia na gry obu chorągwi
16.00 - 19.00 - zajęcia w chorągwiach
19.00 – kolacja
21:00 - ognisko wspólne
22:30 - cisza nocna kawiarenka 15+

31 sierpnia (sb. )

9.00 – odprawa dla drużynowych
9.30 - warsztaty I tura
11.30 - warsztaty II tura

14.30 - warsztaty III tura
16.30 - warsztaty IV tura

19.00 - śpiewogranie, koncert WBH
20.30 - wspólne sto lat dla ZHR

1 września (ndz.)

09.45 - 10.45 - przejście drużyn na długi targ
11.00 - rozciągnięcie flagi i odśpiewanie hymnu
11.10 - przejście pod Pocztę
12.00 - 13.00 - Msza Święta
13.00 - złożenie kwiatów pod pomnikiem pocztowców
13.30 – apel kończący zlot

POLECAMY w SERWISIE DZIENNIKBALTYCKI.PL:

polecane: FLESZ: Zmiana w logowaniu na konto. Uwaga na oszustów.

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie