Zero tolerancji w SKM

  Zero tolerancji w SKM

  Paweł Rydzyński

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Od piątku Straż Ochrony Kolei SKM rozpoczęła akcję przeciwko podróżnym pijącym alkohol i palącym papierosy w pociągach.
  - Wysłaliśmy do pociągów wzmocnione patrole, poprosiliśmy o pomoc Żandarmerię Wojskową - powiedział Piotr Lejman, zastępca komendanta SOK SKM.
  Największą uwagę sokiści zwracali przede wszystkim na tzw. przedziały służbowe, w których najczęściej gromadzą się miłośnicy "dymka" i "piwka".

  W pierwszym skontrolowanym pociągu pomiędzy Gdynią i Gdańskiem wystawiono aż... 14 mandatów. Wzmocnione siły kontrolowały też popołudniowe pociągi jadące w kierunku Lęborka.
  - Zaznaczam, że to pierwszy dzień wzmożonej akcji. Będą kolejne, za każdym razem kontrolowane będą inne pociągi. Mam nadzieję, że przyczyni się to do całkowitej likwidacji procederu picia i palenia w naszych pociągach. Oświadczam: zero tolerancji dla takich zjawisk! - twierdzi Lucyna Bujnicka, rzecznik SKM.

  Pomysł "nalotów" na palących i pijących powstał w naszej redakcji. "Polska Dziennik Bałtycki" jest też pomysłodawcą wprowadzenia systemu SMS-owej łączności pasażerów z sokistami. Szefowie SKM są w trakcie analizy oferty przedstawionej przez jednego z operatorów, być może w przyszłym tygodniu poznamy termin uruchomienia systemu.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo