Zdobyły kolejne punkty [GALERIA ZDJĘĆ, WIDEO]

Po porażce w Piotrkowie Trybunalskim, szczypiornistki w kościerskiej Sokolni w wielkim stylu pokonały Ruch Chorzów.

Piłkarki ręczne UKS PCM Kościerzyna niesione zwycięstwem odniesionym na własnym terenie nad Olimpią Beskid Nowy Sącz, ostro rozpoczęły rywalizację w Piotrkowie. Drużyna gospodyń wprawdzie rozpoczęła mecz od objęcia prowadzenia, ale podopieczne Dariusza Męczykowskiego nie pozwoliły na wypracowanie zbyt dużej przewagi. Przez pierwsze 12 minut kibice obserwowali wyrównaną grę, o czym świadczy wynik 5:5. Jednak po upływie kwadransa ekipa z Piotrkowa zaczęła powoli wypracowywać przewagę.

Na sześć minut przed zakończeniem pierwszej odsłony, piotrkowianki prowadziły 10:8. Od tego momentu gra kościerzynianek zdecydowanie się popsuła i pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 17:9. W drugiej części nasze zawodniczki nie potrafiły znaleźć skutecznego sposobu na świetnie grające piotrkowianki. Duża przewaga wypracowana w pierwszej połowie okazała się dla zespołu z Kościerzyny nie do pokonania. Szczypiornistki UKS PCM praktycznie nie istniały na parkiecie. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem piotrkowianek 38:26. Zupełnie inny przebieg miało spotkanie w kościerskiej Sokolni, gdzie nasza drużyna podejmowała Ruch Chorzów. Od pierwszego gwizdka sędziego kościerzynianki grały bardzo dobrze. Po kwadransie gry było 8:7 dla gospodyń. Znakomicie dysponowana w tym dniu bramkarka Dominika Brzezińska skutecznie zatrzymywała ataki zawodniczek z Chorzowa.

W dalszej części spotkania UKS PCM Kościerzyna powiększył swoją przewagę i pierwsza część zakończyła się wynikiem 13:9. W drugiej połowie nasz zespół utrzymywał bezpieczny dystans dwóch bramek. W 49 minucie przyjezdne doprowadziły do remisu 20:20. Naszym jednak nie zabrakło zimnej krwi i dzięki znakomicie grającej Karolinie Mokrzce, która zdobyła w tym spotkaniu 11 bramek, ponownie udało się odskoczyć. W efekcie mecz zakończył się zwycięstwem kościerzynianek 27:23.