Zawodnicy UKS Olimpijczyk Skorzewo w Kiełpinie

Bieg Arasmusa w Kiełpinie był bardzo szczęśliwy dla zawodniczek i zawodników Uczniowskiego Klubu Sportowego Olimpijczyk Skorzewo.

Tym razem, dobrą formę zaprezentowała nie tylko czołowa lekkoatletka klubu - Monika Czapiewska. Aż sześciu pozostałych zawodników znalazło się na podium.

Monika Czapiewska wystartowała w biegu głównym na dystansie 5 kilometrów i uzyskała czas 17:22, który jest jej nowym rekordem życiowym. Taki wynik pozwolił jej na zajęcie drugiej pozycji w generalnej klasyfikacji kobiet. Z kolei pierwsze pozycje w swoich kategoriach wiekowych zajęli: Amelia Pobłocka oraz Maciej Wica. Natomiast Konrad Dułak i Daria Edel uplasowali się na drugich pozycjach. Ostatnie miejsca na podium wywalczyli: Wiktoria Lubecka, Paulina Pawłowska. W pierwszej 10 znaleźli się też: Amelia Formela, Patrycja Pawłowska, Piotr Zblewski, Wiktoria Gaffke, Amelia Żywicka, Karolina Wilma i Paulina Pierzgalska.