Zatkany Pruszcz fajny jest i basta

  Zatkany Pruszcz fajny jest i basta

  Marek Adamkowicz

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Wyniki badania opinii mieszkańców Pruszcza na temat ich miasta mogą zaskoczyć. Mimo że przeszkadzają uliczne korki, pruszczanie lubią swoje otoczenie.
  W ankiecie prowadzonej we wrześniu na zlecenie magistratu przez Pracownię Badań Społecznych z Sopotu udział wzięło 426 osób. Okazało się, że większość z nich jest zdecydowanie zadowolona (28,3 proc.) lub raczej zadowolona (57,1 proc.) z tego, że mieszka w Pruszczu, co z kolei tłumaczy, dlaczego chęć jego opuszczenia deklaruje zaledwie co dziesiąta osoba.

  Pozytywne postrzeganie miasta nie oznacza jednak, że jest ono wolne od problemów.
  Jako minusy wskazywano przede wszystkim na brak obwodnicy z drugim wiaduktem (76,5 proc.), ubogą ofertę kulturalną, zwłaszcza dla młodzieży (44 proc.), zły stan dróg (40 proc.) oraz zbyt małą liczbę patroli policji i Straży Miejskiej.

  Aby poprawić jakość życia, mieszkańcy chcieliby więcej inwestycji w centrum (29,5 proc.) i na osiedlu Wschód (18 proc.). Przydałyby się też w okolicach dworca PKP (15 proc.) i w starej części miasta (10 proc.).

  Jednocześnie wskazywano na potrzebę zwiększenia liczby patroli policyjnych na ul. Dworcowej (42,5 proc.), wzdłuż brzegów Raduni (24,5 proc.), a także na osiedlu Wschód (19 proc.). Te same miejsca były wymieniane jako potrzebujące zmian. Wyraziło się tak odpowiednio 32, 26 i 16 proc. respondentów.

  - Badania potwierdzają słuszność kierunku, jaki obraliśmy w zarządzaniu miastem - uważa Janusz Wróbel, burmistrz Pruszcza. - Oczywiście, nie znaczy to, że pewnych rzeczy nie trzeba poprawić. Mam nadzieję, iż to się uda i w przyszłym roku otrzymamy od mieszkańców lepsze oceny.

  Zapytani o konkretne inwestycje, mieszkańcy Pruszcza powszechne wskazywali na konieczność budowy drugiego wiaduktu nad torami kolejowymi wraz z obwodnicą.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo